Rady, tipy a návody Zahrada 

Víme, po kterém ovoci přiberete na váze

Ovoce může být zdravou volbou pro ty, kteří chtějí zhubnout, zvláště když pomáhají nahradit vysoce kalorické svačiny. Ovoce však také obsahuje cukr a velké množství tuku, jako v případě avokáda. Toužíte-li zhubnout, bude potřeba se určitému ovoci vyhnout obloukem.

Klíč k úspěchu je samozřejmě i v porcích, ve kterých se ovoce konzumuje. Kromě toho je důležité zdůraznit, že jakékoliv ovoce, jenž je konzumováno v nadměrném množství, podporuje přibírání na váze.

Avokádo

Avokádo je bohaté na mononenasycené tuky, vitamíny C, E a minerály jako je draslík a hořčík.

Každé 4 polévkové lžíce avokáda poskytují asi 90 kalorií, což je celkem alarmující!

Na druhou stranu, pokud ho sníte v přiměřeném množství, proč ne. V malých porcích po něm můžete naopak zhubnout! A ještě má řadu příznivých účinků – pomáhá zlepšit střevní průchodnost, kontroluje hladinu cukru, pečuje o srdce a udržuje zdravou pokožku a vlasy.

Pro konzumaci avokáda bez přibírání na váze, byste měli sníst maximálně 2 polévkové lžíce denně.

Lze jej zařadit do salátů ve formě guacamole, do smoothies se zeleninou nebo dezertů.

Source: unsplash.com

Kokos

Dužina kokosu je zdrojem nasycených tuků, zatímco kokosová voda je plná sacharidů a minerálů. Je to přírodní izotonický nápoj. 100 gramů dužiny poskytuje asi 406 kalorií, prakticky 1/4 kalorií, které by se měly zkonzumovat za den. Je tedy nesmírně kalorická.

Opět jsou tu ovšem výhody, mezi něž patří obsah vlákniny. Zvyšuje pocit sytosti, zlepšuje činnost střev, pečuje o zdraví a posiluje imunitu. Doplňuje minerály.

Kokos je třeba konzumovat s mírou a v malých porcích. Ideální je zkonzumovat maximálně 2 polévkové lžíce (30 ml) kokosového oleje či strouhaného kokosu (30 g) nebo 1/2 hrnku kokosového mléka. V těchto rozumných dávkách byste přibrat nemuseli.

Červené hrozny

Hrozny vlastní sacharidy a jejich nadměrná konzumace podporuje zvýšení hladiny cukru v krvi. Pokud jde o kalorie, 100 gramů poskytuje přibližně 50 kalorií. Toto ovoce je bohaté na resveratrol – silný antioxidant, který je přítomen v jeho slupce. Tato sloučenina by mohla pomoci předcházet rakovině a kardiovaskulárním onemocněním.

Hrozny by se měly jíst v malých porcích, doporučení je 17 malých nebo 12 velkých kusů. Toto je vyvážené množství ke konzumaci, abyste nepřibrali na váze.

Mezi další ovoce se pak řadí také banány, fíky, mango a jakékoliv sušené ovoce.

Zdroj obrázků: unsplash.com

image sources

Podobné příspěvky

Komentáře