Domácnost Ložnice 

Proč nespat u zapnuté televize?

Mnoho lidí tvrdí, že usnou jen u zapnuté televize. Odborníci se však shodují na tom, že obecně to vůbec není dobrý nápad. Spánek se zapnutou televizí nás vystavuje expozici modrému světlu, což může zvyšovat riziko obezity, cukrovky a dalších zdravotních problémů. Některým lidem to vyhovuje, ale kvalita spánku je jiná, daleko horší.

I když třeba televizi pouze posloucháte a aktivně ji nesledujete, stejně podvědomě čekáte, jak dopadne konec.

Jak technologie narušují naše zdraví?

Proběhlo dostatek výzkumů na to, jak technologie, které používáme dnes a denně, ovlivňují náš spánek, váhu, hladinu stresu a celkové zdraví.

Četné studie zkoumají také zařízení, jako jsou mobilní telefony, notebooky a televize. Většina výsledků potvrzuje, že pokud to lze, je rozhodně lepší mít v ložnici vypnutou televizi nebo nepoužívat jinou techniku. Pravděpodobně jste již slyšeli, že byste neměli telefonovat těsně před spaním.

Specialisté doporučují spát zhruba 8 hodin spánku

Pokud spíte 6 hodin a méně, většinou se to projeví na vaší aktivitě přes den. Spánkový dluh z dlouhodobého časového hlediska vede k duševním a fyzickým problémům. Když spíte se zapnutou televizí, spíte méně, než si myslíte.

Zkusit můžete také kurzy koučinku, protože koučovací dovednosti vás naučí lépe rozumět sobě i svému mozku jako mozku druhých.

Snižuje vaši produkci melatoninu

Melatonin je hormon, který nám pomáhá spát. To on je zodpovědný za to, kdy nám řekne, že je čas jít spát. Televizory a další zařízení produkující modré světlo, mohou jeho hladinu snížit. Díky tomu váš mozek tápe, zda je noc nebo den. Když si myslí, že je uprostřed noci ještě den, horko těžko dále usnete.

Stimuluje váš mozek

Poslední věcí je stimulace mozku. Když mozek dostává stimulaci, zůstává aktivní. Aktivní mozek je mozek, který se nevypíná, takže je neuvěřitelně nesnadné usnout. Spánek je neklidný a není hluboký. A zrovna sledování televize nebo její poslech, poskytuje vašemu mozku příliš stimulace. Leckdy způsobí i noční můry.

Napadlo vás někdy, co mají kromě obrovských úspěchů a vítězství společné lidé jako Bill Gates nebo Serena Williams? Poznali tzv. NLP (neurolingvistického programování), které je moderní metodou řízení mysli a našeho myšlení. Protože stojíte-li o výsledky, jaké jste nikdy neměli, cesta vede přes naši změnu myšlení a přístupu. A právě o tom NLP je.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře