Zahrada 

Jedinečné nápady, jak ohraničit zahrádku

Možná už jste nad tím také přemýšleli, že na konci záhonů nemusí být jen vyšlapané cestičky, chodníček nebo tráva. Jak se dá nápaditě uspořádat zahrádka? Milovníci květin si přijdou na své. Olemovat kontury zahrady je skvost, tak pojďme na to.

Efektivní zahradní tvoření

Láhve na víno

Víte o tom, že se dá kolem záhonu vykopat příkop, kam lze umístit láhve? Do 2/3 je zakopejte do země a zbytek nechte decentně „vykukovat“. Láhve otočte dnem vzhůru a zasypte je.

Malé cihly

Chcete-li vytvořit zahradní lemování pomocí cihel, jednoduše vykopejte příkop jako v předešlém případě, ale do země ukotvěte asi jen třetinu délky cihly.
Každou z cihel uložte tak, aby s předchozí cihlou utvářela efekt pilovitého zubu.

Kameny

Máte doma kameny, které jste někde nasbírali a stále nemají využití? Na zahradu se budou hodit 100%. Kameny naskládejte do požadované výšky a uvnitř vyplňte půdou. Rozhodně se dají použít také dlažební kameny. Do mezer zasaďte nějaké bylinky, např. tymián. Je to způsob, jak učinit zahradu ještě zajímavější.

Kmenové kulatiny

Vyberte si kmeny se stejným průměrem a vytvořte z nich kulatiny. Polovinu dřeva vložte do půdy, ale nemusíte to tak udělat s každou kulatinou. Naopak to vypadá dosti neotřele, když je každý kmen jinak vysoký.

Terakotové trubky

Nejrůzněji je seřízněte a díky jejím otvorům si na zahradě vytvoříte dokonalou podívanou. Do vrcholů můžete zasadit něco, co se pne, např. vinnou révu. Přidejte kameny nebo skleněné akcenty pro podtržení celého konceptu vaší zahrádky. Dají se použít i klasy nebo mořské mušle, prázdné ulity šneků, atd. A koho by nenapadl starý lodní kufr? I to je možnost…

Tkaný plůtek

Ukotvěte do země několik kolíků a mezi nimi splétejte tenké větvičky. Pro tyto účely se hodí vrba nebo něco, co zkrátka a jednoduše zakoření. Toto živé ohraničení je moc pěkné.

Máte nějaké staré talíře s venkovským motivem?

Šup s nimi na zahradu! Zahrabte je do poloviny hlínou a druhá část bude nádherně lemovat vaší zahrádku.

Gabióny – sítě, koše, stěny

Můžete je naplnit, čím chcete – od kamenů a cihel až po dřevo. Fantazii se meze nekladou, uvnitř může být schovaná půda, kam zasadíte květinu.

Nyní již víte, jak z vaší zahrádky vykouzlit prostor, kde to bude hýřit barvami a vůněmi všeho možného.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře