Exteriér Zahrada 

Vyčarujte na zahradě kouzelnou atmosféru pomocí zahradního osvětlení

Po odkvětu posledních barevných květů a opadu posledního listí ze stromů začíná být zahrada posmutnělá a opuštěná. Pokud ji chcete trochu oživit, vyzkoušejte některé druhy zahradního osvětlení. Kouzelnou podzimní i zimní atmosféru můžete vyčarovat pomocí lampiček, žárovek či světelných řetězů, které promyšleně do zahrady rozmístíte.

Řetězy se světýlky

Můžete je využít pro osvětlení pěšinek a chodníčků, lze je rozvěsit na keře a stromy. Jsou dokonalou dekorací pro rostliny v květináči, které se nacházejí u vchodu do domu. Jste pyšnými majiteli pergoly? I tam můžete světelné řetězy zavěsit a vůbec nevadí, že ji v zimně pro posezení nevyužíváte. Drobná světélka oživí i jinak potemnělé zídky nebo opuštěný bazén.

Solární zápichy

Solární zápichy jsou nejjednodušší formou zahradního osvětlení. Nemusíte se o ně starat a v nabídce naleznete celou řadu různých variant. Pokud však chcete, aby bylo světlo intenzivnější, volte raději takové druhy, které mají silnější výkon. Jejich další výhodou je, že je nejen snadno umístíte, ale také je můžete kdykoli a kamkoli přemístit.

LED světýlka na baterie

Pokud máte obavy, že vám solární světýlka nebudou během zimního období, kvůli nedostatku slunečního záření, svítit, můžete si pořídit jejich obdobu ve formě LED světýlek na baterie. V nabídce opět naleznete nejen různé tvary, ale také barvy. Světýlka lze umístit jak do záhonů, tak podél cestiček nebo do květináčů na okna či u vchodových dveří.

Světelné LED pásky

Pro venkovní osvětlení se zalévají do silikonu, takže jsou odolné i vůči dešti a větru. Pořídit si můžete jak různé délky, tak i barevné varianty. Jsou vhodné pro osvětlení chodníků a cestiček. Pokud máte venkovní zábradlí, můžete je využít jako dekoraci do chvojí.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře