Dětský pokoj Domácnost Interiér Ložnice Obývací pokoj 

Rychlé a snadné úpravy, které obmění vaše bydlení

Rádi byste provedli nějaké změny ve svém domově, ale chybí vám dostatek času? Podívejte se na změny, jež provedete velmi snadno a během chvilky, nemusíte začínat žádnou velkou rekonstrukci, vystačíte si na ně sami a dokonce nebudete potřebovat ani velké množství finančních prostředků. Postačí jen trochu kreativity a během chvilky získá váš domov nový vzhled.

Výměna závěsů či žaluzií

Pokud máte doma závěsy, můžete je velmi snadno a rychle vyměnit za jiné. Obchody nabízejí nepřeberné množství barev i barevných vzorů. Chcete- li interiér vyladit k dokonalosti, kupte si dostatek látky a ušijte si z ní i stejné povlaky na dekorační polštářky. Nemáte- li závěsy, zkuste vyměnit žaluzie, místo klasických můžete použít jiný model, který právě chybějící závěsy nahradí. Jedná se především o žaluzie vertikální, které se již dávno nepoužívají pouze do kancelářských prostor. Opět si můžete vybrat z celé řady barev i zajímavých dekorů.

Výměna klik a nábytkových úchytek

Jedná se sice o zdánlivé maličkosti, ale i ty dodají interiéru nový vzhled a styl. Podívejte se na klik a úchytky a popřemýšlejte, v jakém jsou stylu a zda ladí k celkovému vzhledu vašeho interiéru. Vhodně zvolený typ může změnit dveře či nábytek do rustikálního či retro stylu.

Přemístění nábytku

Pokud nemáte čas chodit po obchodech a shánět potřebné věci, přesto toužíte po změně, zkuste přemístit jednotlivé kousky nábytku. Máte-li obývací stěnu, zkuste ji rozdělit na více dílů, které rozmístíte do jednotlivých částí místnosti. Popřemýšlejte nad tím, zda byste se bez nějakého dílu neobešli, provzdušníte tak interiér, který se navíc i opticky zvětší.

Barvy a tapety

Nemusíte hned malovat či tapetovat celou místnost, postačí jedna stěna nebou pouze pruh či část stěny. Výhodou jsou tapety samolepící, ke kterým není potřeba lepidlo. Velmi oblíbené jsou tapety obrazové s trojrozměrným efektem. Tapetu můžete také využít na polepení dveří nebo skříněk.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře