Domácnost Interiér 

I malá kuchyně se dá zařídit účelně

Kuchyně je místnost, která musí být zařízena především účelně a může to být kuchyně malí či velká. Pokud se jedná o místnost prostornější, to často problémem nebývá. Problém se může objevit v případě, že je kuchyně menších rozměrů. Ale i ta se dá zařídit pohodlně a účelně.

Multifunkční spotřebiče

V kuchyni zabírají velké množství místa spotřebiče, které nám usnadňují vaření. Než si je začnete pořizovat popřemýšlejte nad tím, které z nich budete využívat. Některé lze pořídit v multifunkční variantě. Některé, především ty větší spotřebiče, můžete zakoupit ve variantě vestavěné. Jedná se především o myčku, sporák a někdy i pračku, která občas bývá součástí kuchyně. Šikovně umístěné vestavěné spotřebiče působí velmi nenápadně. Jejich čelní stěny dokonale skryjí dvířka kuchyně.

Využijte každý prostor

Pokud máte malou kuchyni, je potřeba využít každý prostor. Můžete si pořídit horní skříňky, které budou sahat až ke stropu. Nabídnou velké množství úložného prostoru, do kterého můžete uložit věci, které nepoužíváte každý den. Vnitřní prostor skříněk je potřeba důkladně využít. Velkými pomocníky jsou různé druhy organizérů.

Jak upravit dvířka skříněk?

Pokud je v kuchyni opravdu málo místa, pak mohou překážet i otevřená dvířka skříněk. Tak lze nahradit výsuvnými mechanismy v horní části a u spodních skříněk by mohly být vhodným řešením zásuvky. V případě rohových skříněk se nabízí možnost otočného výsuvného drátěného systému.

Na místě je víceúčelnost

Některé kuchyňské prostory se dají využít k více činnostem. Pokud opatříte dřez výsuvnou deskou, získáte tak větší kuchyňskou desku. Pomocí vkládací mřížky vytvoříte velmi snadno mezipatro, do kterého můžete odkládat nádobí či zeleninu. Jestliže máte malý dřez, opatřete jej vytahovací sprchou, díky které umyjete pohodlně každý kousek nádobí. Další možností je drátěný závěsná program, který se uchycuje ke stropu a do něhož můžete umístit třeba skleničky.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře