Domácnost Interiér Ložnice 

I v ložnici můžete mít pokojové rostliny

Pokojové rostliny nejsou jen krásnou ozdobou, ale také pomáhají čistit ovzduší a zbavovat jej škodlivých látek, které se uvolňují do prostoru z nábytku a koberců. Některé dokonce mohou zvlhčit vzduch, což je schopnost ideální pro byty panelákové, kde bývá velmi často vzduch suchý.

Rostliny vhodné do ložnice

Všichni víme, že spánek je pro náš organismus velmi důležitý. Na jeho kvalitu má vliv celá řada faktorů. Patří mezi ně i vhodné ovzduší. Jeho kvalitu mohou ovlivnit i některé pokojové rostliny.

  • Aloe vera

Patří mezi velmi účinné pomocníky v boji proti škodlivinám z ovzduší. Jakmile je jich ve vzduchu větší množství, na listech aleo se objeví tmavé skvrny. Kromě toho je to rostlinka velmi nenáročná na pěstování.

  • Anglický břečťan

Dokáže z ovzduší odstranit velké množství nečistot za velmi krátký čas.Je to rostlina ideální pro alergiky a astmatiky. Pomáhá ulevit od nateklé sliznice nosohltanu a od kýchání.

  • Zelenec

Jedná se o dokonalou přírodní čističku vzduchu. Je vhodný především do nově zařízených místností, neboť dokáže odstraňovat formaldehyd, který se uvolňuje z nábytku a koberců.

  • Levandule

Poskytuje velmi příjemnou vůni, která je vhodná pro relaxaci a odpočinek. Můžete využít i sušené rostlinky, třeba v podobě levandulového polštářku.

  • Tchynin jazyk

Užitečná rostlinka, pro někoho s méně sympatickým názvem. Je to však dokonalý pomocník do ložnice, neboť produkuje kyslík právě v noci a přijímá oxid uhličitý. Také dokáže ze vzduchu odfiltrovat nepříjemné škodliviny, mezi něž patří již výše zmíněný formaldehyd, dále pak trichlorethylen a benzen.

  • Lopatkovec

Jedná se o rostlinku s nenápadnými, bílými květy, která nejen vzduch čistí, ale také zároveň zvlhčuje. Je tedy vhodná do místnosti, kde přebývají alergici.

  • Eukalyptus

Uvolňuje do ovzduší silice, které se nacházejí v jeho listech. Ty mají antibakteriální vlastnosti. Je to rostlinka vhodná pro astmatiky nebo ty, kdo trpí obtížemi horních cest dýchacích.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře