Domácnost Rady, tipy a návody 

Vyberte suroviny ze spižírny a připravte si DIY noční masku na obličej

Objevte skvělý způsob, jak se hýčkat a ošetřovat pokožku. Je vyrobena z jednoduchých přírodních surovin. Už jste vyzkoušela spoustu masek, ale žádná vám nesedí?

Zkuste naší home-made masku

Potěší vás svým jemným složením. Pokožku nádherně zvláční a budete se cítit zase jako znovuzrozená.

Aloe vera je léčivka, která mimo jiné podporuje také hojení ran. Pomáhá také v případě, že máte podrážděnou vlasovou pokožku hlavy. Med je sám o sobě velmi zdravý, a to při jeho vnějším i vnitřním užívání.

V době nachlazení je v kombinaci s cibulí záchrannou dvojkou. A oleje? Ty jsou prospěšné svým složením, ale také konzistencí.

Dokážou proniknout hluboko do pokožky a uzdravit ji. Výživa pokožky je důležitá i z toho hlediska, že se vám následně odmění perfektním vzhledem. Bezchybný výsledek sklidí úspěch a budete se cítit daleko sebevědoměji.

Recept:

  • ¼ šálku gelu aloe vera
  • ¼ lžičky medu
  • 1 lžička hroznového oleje
  • 4 kapky levandulového esenciálního oleje

Postup:

Smíchejte dohromady všechny složky a přidejte zahřátý med. Než nanesete na obličej, dejte si na polštář nějakou starou přikrývku. Nechte na obličeji zaschnout a smyjte před spaním.

Někteří lidé mají pocit, že je jejich kůže na obličeji podrážděná, ale je to z toho důvodu, že ji používají moc často. Stačí dvakrát týdně.

Můžete použít také jiné esenciální oleje:

Meduňka – léčivá a uklidňující

Tea Tree – účinný při léčbě akné a dalších kožních lézí

Kadidlo – léčivé

Heřmánek – dokáže zklidnit podrážděnou pokožku

Pačuli – prevence stárnutí pokožky

Další dobrou volbou je také olej z meruňkových jader. Můžete rovněž použít jojobový nebo sladký mandlový olej. Oleje mají schopnost pokožku i omlazovat.

Tak na co ještě čekáte? Tyto suroviny se vám doma neztratí a můžete je používat opakovaně.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře