Domácnost Interiér Rady, tipy a návody 

Jak se zbavit zápachu z odpadů a košů přírodní cestou bez chemikálií

Občas se stává, že odpady zapáchají a není to jen tím, že byste ho včas nevyčistili. Zbytky jídel jsou různé a některé jsou více aromatické. Z toho důvodu pak zapáchá celý odpad i trubky, které k menu vedou. Celý systém je doslova kontaminovaný a co tedy s tím?

Vyrobte si s námi domácí prostředek

Tento přírodní deodorant a čistič v jednom, je vynikajícím pomocníkem pro odstraňování zápachu z odpadů. Spousta čistých kyselin (jako obyčejná kyselina citrónová) může potrubí poškodit nebo dokonce zkorodovat.

Esenciální oleje mohou zase způsobit rozpad plastu. Čističe odpadů s bělidlem nejsou dobré pro životní prostředí a jsou další hrozbou. Co používat? Výborné jsou kombinace výše zmíněných surovin, jelikož nejsou samy o sobě tak žíravé, když působí společně.

Kyselina citronová se vyplatí tam, kde je potřeba odstranit mastnotu a špínu. Je to skvělá přísada do koupelových bombiček a jiných domácích prostředků. Čas od času poslouží i jako domácí čistící prostředek na posílení myčky.

Jelikož je samotná kyselina citronová skutečně kyselinou, je potřeba přidat trochu jedlé sody, aby se čistič odpadu neutralizoval. Jedlá soda navíc zbavuje zápachu. Když se k těmto dvěma složkám přidá navíc také sušený eukalyptus, dostane váš odpad lehce mentolové aroma. To je lepší, než čichat zápach ze zbytků jídla, že?

Ingredience:

150 gramů kyseliny citronové

240 gramů jedlé sody

3 lžíce eukalyptových listů (sušené a drcené nebo eukalyptový prášek)

Instrukce

Na koše použijte kyselinu citronovou, jedlou sodu a eukalyptové listy. Dobře promíchejte a uzavřete. Skladujte na chladném a suchém místě, dokud to nebudete potřebovat.

Na odpady přidejte dvě polévkové lžíce, v tomto případě bude ideální použít eukalyptový prášek, aby se odpad nezacpal. Nechte 30 minut působit a propláchněte studenou vodou.

V odpadech mohou být i nebezpeční škůdci!

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře