firewood lotExteriér Zahrada 

Typy na dobrý mulč pro vaši zahradu

Kůrový mulč

Zůstává sypký a neváže se. Kůrový mulč má pěknou tmavou barvu, je skvělým pozadím pro rostliny a časem nevybledne. Kůrový mulč se pěkně kultivuje do půdy a zlepšuje její strukturu a odvodnění. Obvykle je vrozený a k rozkladu nepotřebuje dusičnany. Je snadno dostupný a dodává se ve snadno manipulovatelných pytlích o objemu 50 až 100 L.

Půdní kondicionér

Obvykle se jedná o menší velikosti, které zbyly po třídění mulčovací kůry. Skvěle se hodí k přihrnování záhonů a používá se jako součást směsí pro výsadbu.

Slaměný mulč

Může to být buď solné seno, nebo borové jehličí. Mulč ze slámy je k dispozici ve snadno manipulovatelných lehkých balících a má pěknou barvu a přírodní vzhled. Solné seno (známé také jako seno ze slaných bažin) je seno ze slaných bažin a šíří se spíše oddenky než semeny, takže eliminuje riziko kontaminace půdy semeny plevelů.

Sladká hrachovina

Jedná se o obchodní název specifického typu mulče, který je kombinací mulče, zemědělského hnoje, půdního kondicionéru a humusu. Podívejte se po něm, je úžasný.

Listí a další organická hmota

Na záhonech si nechte listí. Rostliny shazují listí z různých důvodů, mimo jiné jako potravu a ochranu. Z nějakého důvodu však jejich odstraňováním trávíme příliš mnoho času a energie. Nikdy nepochopím fascinaci udržovat zahradu jako koupelnu. Je dobré být čistotný, ale nesterilizujte si zahradu odstraňováním všech listů. Najděte způsob, jak je na záhonech zachovat. Zlepší biologickou aktivitu a v mnoha případech je to mnohem lepší než mulčování. Jděte se projít do lesa a odkryjte vrstvu listí a podívejte se, co se tam děje! Vše je živé!

Živý mulč

Skvělé jsou půdopokryvné rostliny jako břečťan, pachysandra a liriope. Je lepší investovat do nich než do něčeho, co je třeba každou sezónu vyměnit.

Kamenný mulč

Jedná se o odolný a dlouhotrvající mulč, který se hodí na místa, kde může být mnoho z nich snadno spláchnuto silnými dešti, nebo pro komerční využití, jako jsou ostrůvky na parkovištích.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře