white bed linen on bedDomácnost Ložnice 

Povlečení se stane chloubou vaší ložnice. Stačí sáhnout po správném designu

Pokud si chcete v ložnici vykouzlit příjemné a komfortní prostředí, nezapomeňte na bytový textil, především pak lůžkoviny. Současný trh je rozmanitý, přičemž vybrat si můžete z nepřeberného množství materiálů. V následujících řádcích vám prozradíme přednosti a úskalí jednotlivých možností.

V první řadě si ujasněte, co vlastně od povlečení očekáváte, protože je rozdíl, jestli potřebujete v noci zahřát, nebo naopak zchladit. Stejně tak myslete i na dekorace, které by měly ladit s celkovým designem místnosti. Důležité je dosáhnout harmonického místa, jehož jednotlivé prvky dokonale ladí, a to od dekorací přes povlečení až po závěsy.

Bavlna

Pro výrobu ložního povlečení se povětšinou používá bavlna, protože je prodyšná a zachovává si svou odolnost. Existují různé druhy bavlny, které se odlišují vlastnostmi i kvalitou. Hladkým povrchem, extrémně dlouhou životností a vysokou odolností se vyznačuje egyptská bavlna, která je považována za nejkvalitnější na trhu. Další možností je flanel, který je měkký a poddajný, navíc ho oceníte hlavně v chladnějším počasí. Velice žádanou bavlnou je jersey, neboť je měkká a poddajná.

Bambus

Další možností je povlečení z bambusu, což je zase ekologicky šetrný materiál. Proces výroby takového povlečení zahrnuje extrakci bambusové celulózy a tkaní vláken do bambusového hedvábí. Bambus je měkčí než polyester a len, navíc se chlubí svou nemačkavostí. Bambusové povlečení je hypoalergenní a prodyšné.

Polyester

Polyester samotný je drsný, ovšem polyesterové směsi jsou měkčí a pohodlnější. Povlečení se snadno pere, je odolné proti pomačkání a také je cenově dostupné.

Pokud hledáte internetový obchod, odkud by se dalo objednat povlečení i galanterie, podívejte se do pestrého produktového portfolia Mikaton.cz.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře