Domácnost 

Psí boudu můžete postavit i z palet

Přivezli jste si domů psího mazlíčka a ten se s vámi kupodivu nechce jen rozvalovat na gauči? Pokud má váš pes raději svůj vlastní prostor, možná byste se měli začít zajímat o stavbu psí boudy. Psí bouda je pro vašeho psa něco jako malý domov, který mu může poskytnout pocit bezpečí i mimo váš domov. Co si před započetím stavby psí boudy rozmyslet a kdy je lepší psí boudu koupit?

Psí bouda ze dřeva je jasnou volbou

Dřevo je pro stavbu psí boudy jasnou volbou. Koneckonců se jedná o přírodní materiál, se kterým lze poměrně snadno pracovat. Dřevo je navíc dobrý izolant, takže psí bouda bude v létě příjemně chladná a v zimě teplá.

Jaký typ dřeva byste však měli zvolit?

Existuje několik druhů dřeva, které jsou vhodné pro stavbu psí boudy, například modřínové, smrkové a borové dřevo. Modřínové dřevo má tu výhodu, že je odolné vůči povětrnostním vlivům, zatímco smrkové dřevo je lehké a pružné. Borovicové dřevo je univerzální a cenově dostupné. Typ dřeva, který si vyberete, nakonec závisí na vašem rozpočtu a preferencích. Pokud chcete ušetřit, můžete si psí boudu postavit také z palet.

Psí bouda z palet? Samozřejmě

Nejen zahradní nábytek můžete vyrobit z vyřazených palet. Palety lze použít i ke stavbě psí boudy. Palety jsou robustní a lze je snadno rozložit na jednotlivá prkna. Z těch pak můžete postavit stěny, střechu a podlahu nového domova vašeho psa. Pokud jste zruční s nářadím, je stavba psí boudy z palet poměrně snadným a levným projektem.

Kdy koupit psí boudu?

Pokud nejste zrovna šikovný typ nebo nemáte čas stavět psí boudu sami, můžete si ji vždycky koupit. Na trhu je mnoho různých typů psích bud, takže se určitě najde nějaká, která bude vašemu psovi vyhovovat. Budete-li mít štěstí, podaří se vám sehnat boudu pro psa s dopravou zdarma. Mějte však na paměti, že psí bouda není jen kus nábytku, ale také místo, kde se váš pes bude cítit bezpečně a pohodlně. Proto věnujte čas hledání ideální psí boudy pro vašeho chlupatého přítele. Při výběru psí boudy, věnujte pozornost především její velikosti, materiálu, ze kterého je vyrobena, způsobu větrání, izolaci, ale také možnosti budoucí snadné údržby.

Tak co máte pro psa připravenou boudu? Pak je ten správný čas začít přemýšlet nad tím, jak naučit psa aport.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře