Rady, tipy a návody 

Tipy pro starší dámy: jak se nalíčit? 1. díl

Stárnutí je nevyhnutelnou součástí života, a i když tomu nelze zabránit, můžeme při tom alespoň vypadat dobře! Naštěstí existuje celá řada kosmetických produktů a tipů na aplikaci, které mohou pomoci vaší pleti vypadat mladistvěji, bez ohledu na váš věk. Nanášení make-upu může být navíc i zábavné. Roztočte vaší fantazii na plné obrátky.

Péče o pleť je v tomto věku již rutinou, ale když se o sebe bude starat denně, můžete vypadat svěží o po padesátce. Kůže se stává křehčí a tenčí, je tedy potřeba k pleti přistupovat, co možná nejšetrněji.

Zde je několik kroků, jak to učinit:

Pijte dostatek vody, abyste zůstala hydratovaná. Dbejte o svou pokožku a noste lehké krémy s SPF proti slunci. Tento faktor vás ochrání před nepříznivými účinky slunce na stárnutí pokožky. Snižuje mimo jiné také riziko rakoviny kůže.

Nekoupejte se každý den a používejte jemné mýdlo, to brání vysoušení pokožky. Nakonec investujte do dobrého denního a nočního hydratačního krému. Až poté nanášejte podkladový make-up, nejprve je potřeba použít toner, který vyrovná nedokonalosti pleti a srovná její tón. Vždy vše aplikujte ve stylu krouživých pohybů konečků prstů.

Obecně platí, že by se starší ženy měly raději vyhnout těžkým krémovým a pudrovým základům. Bude jim to přidávat ještě pár let navrch. Je potřeba vypadat decentně a svěže. Toho docílíte tím, že vaše pokožka nebude pod tunou nánosu působit těžkopádně, suše a nudně. Nebuďte fádní, to vám nesluší! Poohlédněte se po možnostech, které se vám v dnešní době nabízí téměř na každém kroku.

Měla by tedy být zářivá a vytvářet přirozený vzhled. Kromě výběru správné podkladové báze se vám jistě bude hodit také použití vlhké houbičky. Vlhká houbička na make-up vám pomůže rozetřít podkladovou bázi rovnoměrně a hladce po celém obličeji. Navíc zanechá vaši pokožku hydratovanou a vyhnete se aplikaci pruhů. Současně houbičkou nanášejte make-up jakoby jemným poklepem. Zajistíte si tak rovnoměrnou aplikaci a vaše pleť bude vypadat fantasticky.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře