Rady, tipy a návody 

Buďte fit s vánočním kořením: skořice udržuje kondici vašeho srdce

Skořice je koření, které si obvykle spojujeme s Vánocemi, ale třeba i s hubnutím. V každém z nás tak bude evokovat trochu něco jiného. Skořici si rádi užíváme i na pěně od latté nebo capuccina, ale i jako přísadu do pečení. Má nezaměnitelné aroma a v zimním období krásně prohřeje.

Odkud pochází skořice?

Skořice se nejčastěji vyrábí v Indii, na Srí Lance, Egyptě, Indonésii, Vietnamu, ale také Brazílii. Můžete si ji koupit ve tvaru tyčinek, ale také pomletou jako prášek. Dnešní moderní doba dala skořici také podobu esenciálního oleje.

Jaké zdravotní výhody poskytuje?

Snižuje riziko srdečních nemocí

Skořice snižuje hladinu LDL (špatného) cholesterolu včetně triglyceridů. Udržuje tak srdce v kondici, ale je potřeba sníst skořici v dávce cca 120 mg za den. Skořice také snižuje krevní tlak a naopak zvyšuje hladinu antioxidantů v krvi.

Podporuje zdraví pokožky

Skořice bojuje proti vráskám a stařeckým skvrnám. Významně podporuje biosyntézu kolagenu. A kolagen je dáván do souvislosti s lepší elasticitou pokožky.

Kromě toho, že pokožka bude vypadat mladě a zdravě, pomáhá také čistit pleť a je prevencí akné.

Toto koření patří mezi fytochemické látky, tudíž slouží jako skvělá maska proti pupínkům. Masku vytvoříte úplně jednoduše – smíchejte 2 čajové lžičky organického medu a skořice. Naneste na obličej a po deseti minutách opláchněte teplou vodou.

Snižuje zánětlivost

Další velkou výhodou antioxidantů v tomto pikantním koření je, že obsahuje všechny skvělé účinky a snižují rizika srdečních onemocnění, rakoviny a kognitivní výkonnosti.

Ve skořici je několik různých typů flavonoidů, které pracují na bázi potlačení nebezpečných úrovní zánětu v těle.

A vzhledem k tomu, že skořice snižuje otoky a zabraňuje zánětu, může být také užitečná při léčbě bolesti. Studie ukazují, že pomáhá snižovat bolestivost svalů, menstruační bolesti a závažnost alergických reakcí.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře