Domácnost Kuchyň Rady, tipy a návody 

Proč bychom denně měli sníst hrst pekanových ořechů? Před Vánocemi navíc stoupá jejich prodej!

Pekanové ořechy jsou původem z Mexika a jihu Spojených států. Jejich ořechová chuť v kombinaci s jedinečnou texturou z nich dělá oblíbenou svačinku. Zdravotní přínosy pekanových ořechů jsou neuvěřitelné. Jedná se o nejvyhlášenější ořechy související s mnoha prospěšnými vlastnostmi.

Syrové nesolené pekanové ořechy poskytují tělu spoustu živin. Ty jsou klíčové pro správnou funkci srdce, imunitního systému a mozku. Slouží také jako prevence onemocnění.

Co tak zázračného obsahují?

Pekanové ořechy jsou plné fytonutrientů, které vlastní silné antioxidační účinky.

Jaká je jejich úloha?

Posilují imunitu

Pekanové ořechy zaútočí s viry a bakteriemi, aby vás udrželi fit. Pomáhají budovat imunitu a jsou přirozenou ochranou lidského organismu. Jelikož obsahují vitamín A, E a zinek, jsou schopny napravovat škody spáchané útoky bakterií a virů.

Ochraňují srdce

Pekanové ořechy jsou zdrojem zdravých tuků, odborněji nazývaných – mononenasycené mastné kyseliny. Tento typ tuku vede ke zlepšení stavu srdce. Udržuje nízkou hladinu LDL cholesterolu.

Pekanové ořechy jsou také dobrým zdrojem vápníku, hořčíku a draslíku, což má za následek i pokles krevního tlaku. Významně se tedy podílí jako součást stravy pro hypertoniky i diabetiky.

Jsou stabilním prototypem pro hladinu cukru v krvi

Pekanové ořechy vlastní nízký glykemický index. V praxi to znamená, že se nijak rapidně nezvýší hladina cukru v krvi. Zřejmě jim k této super schopnosti napomáhá vláknina, kterou mají. Pekanové ořechy využívají rozpustnou vlákninu k tomu, aby se rozpustila ve vodě a vytvořila jakýsi „gel“, který se posouvá vaším střevem nestrávený a zpomaluje tak vstřebávání cukru do krve.

Zlepšují kognitivní funkce mozku

Funkce našeho mozku je závislá na mnoha různých faktorech. Mononenasycené a polynenasycené mastné kyseliny jsou spojeny s minimálním výskytem zánětů v těle a pomalejším mentálním úpadkem. Vyšší konzumace ořechů je dávána do souvislosti se zlepšením kognice z hlediska dlouhodobějšího horizontu.

Pekanové ořechy jsou parádním doplňkem stravy. Mimo jiné také obsahují živinu zvanou folát. A folát může chránit tělo před změnami DNA, a tedy i rakovinou.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře