Rady, tipy a návody 

Tipy pro starší dámy: jak se nalíčit? 2. díl

Již z prvního dílu povídání zřejmě tušíte, na co se zaměřit. Ústředním bodem je vaše pleť. Ta přece potřebuje vypadat dobře za každou cenu, nemyslíte? Nicméně podkladová báze a make-up nemusí skrýt veškeré nedostatky, a proto se s výběrem soustřeďte také na korektor.

Korektor pomůže zakrýt tmavé kruhy pod očima i pigmentové skvrny. Jakmile nanesete základ, budete mít lepší přehled o tom, jakou korektoru vlastně zvolit. Na co dalšího se soustředit? Ano, je to v obočí a v těsném závěsu pak i tváře a řasy.

Opatrně s vytrháváním obočí

Je více, než pod slunce jasné, že za mlada, jste měla obočí jako tenkou ostrou linii v úrovni nadočnicových oblouků. To se k vám teď již nehodí. Je lepší, aby obočí vypadalo plné a živé.

Na výběr je celá řada produktů – od krému, gelu, stínů až po tužku na obočí. Při použití tužky dělejte jen krátké tahy, které odpovídají vašemu přirozenému růstu chloupků. Pomocí prstů, tužku do ztracena rozetřete, abyste se zbavila přímých kontur.

Tváře jako slabikáře ne, ale decentní aplikace vás prozáří

Tvářenka je super produkt, který dokáže vašim tvářím dodat barevný nádech. Nesmíte to s ruměncem přehnat. Vyhněte se velkému nánosu od úst k uchu, raději si nacvičte krouživý pohyb, jako byste obtahovaly jablko. Když se usmějete, hned budete vědět, kde je to ono místečko.

Při vytváření oční linky nenatahujte víčko

Tužka na oči je bezva, protože zvýrazní vaše oči a ty budou daleko jasnější. Horší je to s pevností ruky a nanášení přes vrásky, chce to precizní tah.

Při nanášení oční linky nikdy nenatahujte oční víčko. Pokud to tak učiníte, oční linka nebude hladká a dost možná také přerušovaná díky záhybům kůže. Místo toho se podívejte do zrcadla a držte bradu zvednutou. Pak sehněte hlavu směrem dolů, dokud nebudou víčka asi tak napůl zavřená. Poté použijte svou oční linku a začněte zevnitř, pak protáhněte směrem ven.

Volba řasenky

Kromě očních linek je další v pořadí na rozjasnění očí řasenka. Před nanesením řasenky zkuste využít kouzla efektivních kleštiček na řasy. Dodají iluzi větších a jasnějších očí. Jednoduše natočte řasy stisknutím na 15 sekund. Potom obvyklým způsobem vezměte do ruky řasenku, ale ne jen tak ledajakou – vyberte si tu, která vašim řasám propůjčí objem.

Rtěnka pro plnost a šťavnatost rtů

Rtěnka bez námahy osvěží váš vzhled. S tolika dostupnými barvami si můžete najít takovou, která bude vyhovovat jakékoliv vaší náladě, ať už je hravá nebo neutrální. Před nanesením rtěnky je důležité o své rty pečovat. Jak stárneme, naše rty ztrácí plnost, což má za následek tenčí linii. Zkuste hydratační balzám na rty. Nakonec se snažte, co nejlépe sladit tužku na rty s vaší rtěnkou.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře