Rady, tipy a návody 

Sedavý způsob života: cvičení je přírodní antidepresivum – 2. díl

Kdo pravidelně cvičí, má vyšší sebevědomí. Možná teď vrtíte hlavou, ale je tomu skutečně tak. A nejen to, vlastní i daleko menší tok negativních myšlenek! V konečném důsledku to pozitivně ovlivní všechny oblasti vašeho života, což se odrazí i v osobnostním profilu. A rozhodně vám neprospěje zírání do televizních obrazovek nebo válení se na gauči s mobilem.

Sledování televize ano, ale za určitých podmínek

Co vy na to? Je těžké se vzdát oblíbeného pořadu u gauče? Sledujte ho z jiné pozice, např. na běžeckém pásu, rotopedu nebo stepperu. Udělejte si své vlastní tempo, abyste vydrželi déle.

Lidé, kteří hodně často vysedávají u televize a nic nedělají, mívají také větší obvod pasu, logicky! Není se čemu divit, že také mnohem dříve umírají na srdeční infarkty.

Na jaře začněte okopávat záhonky

Zahradničení se může stát i vaší relaxací. Je to celkem slušný trénink vašich svalů. Je tu tolik rozmanitých činností od rytí, přes přenášení rostlin, setí až po sekání trávy – to vše vyžaduje úsilí. Budete také venku na čerstvém vzduchu a zároveň zkrášlovat okolí svého bydlení. Pšnit se pak můžete i vlastními plody z vaší zahrádky. To i jídlo pak úplně jinak chutná, když dáte přednost čerstvě utrženému ovoci, zelenině a také bylinkám.

Kámen úrazu dnešní doby: chronická bolest

Ač k nevíře, nejlepším způsobem, jak překonat chronické bolesti je dostat do pohybu. Ve skutečnosti lékaři doporučují mírné a jemné každodenní cvičení (tj. chůze nebo plavání) pro krátkodobé i dlouhodobé zvládání bolesti.

I když pro vás může být aktivita obtížná, pokud trpíte chronickou bolestí, fyzická aktivita je klíčem ke úspěšnému zlepšení vašeho zdravotního stavu. I pro vás bude život komfortnější, když se zbavíte bolestí.

Cvičení je přírodní antidepresivum

Jakékoliv aerobní cvičení pomáhá podobně jako antidepresiva. Dokonce dle výzkumů u těchto lidí v některých případech došlo k delšímu symptomatickému zlepšení, než u lidí užívajících léky na depresi.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře