Rady, tipy a návody 

Jak sportovat v zimě? Nápady, motivace – 1. díl

Dostat se do lepší kondice touží mnoho lidí. Bohužel se to však samo neudělá a překážkou může být vaše slabá vůle. Berte to tak, že sportovat v zimě, je výzva! Když to zvládnete teď, až bude tepleji, bude to pro vás již hračka.

Zde je pár nápadů, jak v zimě sportovat

Samozřejmě je potřeba brát v úvahu, jaké je venku počasí. Plno lidí miluje první paprsky jarního slunce, ale na to si ještě budeme muset chvíli počkat. Lze však sportovat i doma, když je ošklivo. Pokud máte např. běžecký pás, je čas ho vytáhnout ze skříně. Bezvadný je také rotoped nebo stepper. Lze cvičit i u televize nebo při puštěné hudbě v rádiu či sluchátkách. Rytmus vám bude udávat tempo.

Tma v nás vyvolává nechuť a absenci energie

Dost často nás rovněž ovlivňuje tma, která je v zimě velice brzy. Jestliže končíte v práci za šera, už vám moc času nezbývá. I když, běhat venku za svitu pouličních lamp, má jistě, co do sebe.

Někdy nás přemůže lenost a odradí nás jen pouhý fakt, že se musíme teple obléknout. V létě je to snadné, vezmeme kraťasy, pohodlné tenisky a vyběhneme. Nikdo si moc nedokáže představit běžet rozbředlým sněhem a ještě v botách, které připomínají „kanady“. To je již neskutečně velká zátěž!

To by vás mohlo v závěru i odradit a nechtělo by se vám příště vůbec. Nicméně krásné jsou i procházky. Lyžařské hůlky získaly podobu i turistických. Půjde se vám s nimi lépe.

Jak získat motivaci?

Díváte se ven a vidíte poletující sníh? Okamžitě jít ven zavrhnete a raději byste se schoulili zpět do teplé přikrývky. Je to logické a nemusíte se za to stydět. Co se týče aerobiku, je to vynikající zahřívačka. Stačí kolem 5 – 10 minut třeba na venkovní chodbě, kde není taková zima. Potom můžete učinit svůj první krok ven. Vaše tělo nedostane takový šok a navíc se snižuje i riziko srdečního infarktu ze zúžených krevních cév.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře