Domácnost Interiér 

Pořizujete si nový sprchový kout?

Celá řada z nás dává přednost sprchovému koutu oproti vaně. Chcete rekonstruovat svoji koupelnu a také uvažujete o výměně vany za sprchový kout nebo si chcete pořídit sprchový kout nový a přemýšlíte nad tím, podle čeho vybrat ideální model? Podívejte se na některé tipy, které by vám mohly vaši volbu usnadnit.

Pohodlí nabízí spíše obdélník

Větší komfort nabízí sprchové koutky ve tvaru obdélníku. Pokud chcete sprchový kout uzavřený, sáhněte do nabídky skleněných variant. Umožňují-li vám to finance, volte sklo bezpečnostní. Kovové komponenty jsou ideální nerezové, které mají delší životnost.

Dobrá přístupnost

Modelů sprchových koutů je celá řada. Základní typy jsou však s vaničkou nebo bez ní. Tady volba závisí na členech domácnosti. Pokud máte malé děti, zřejmě budete uvažovat o variantě s vaničkou. Pokud totiž zvolíte její dostatečnou výšku, můžete ji velmi snadno proměnit na pohodlnou vanu. Kromě toho se tento model snadněji instaluje a odtok není potřeba zasekávat do podlahy.

Jsou-li ve vaší domácnosti osoby starší či s handicapem, lepší volbou bude sprchový kout bez vaničky. Pokud přesto chcete vaničku, volte, v tomto případě, modely nízké.

Dveře ano či ne?

Uvažujete-li o sprchovém koutu, jehož součástí jsou i dveře, měli byste zohlednit prostor okolo sprchového koutu. Nejvíce místa šetří dveře posuvné. Nevýhodou je horší údržba, především pojezdových drážek, v nichž se usazují nečistoty a vodní kámen. Řešení nabízejí dveře, jež disponují možností spodního odklápění. Péči si zaslouží také ložisko pojezdu.

Máte-li dostatek místa a můžete-li si dovolit větší sprchový kout, pak se nabízí možnost otevírání dveří do sprchového koutu.

Výběr baterie

Při výběru baterie se zajímejte především o její průtok. Svoji roli hraje také kapacita sifonu, jež zajišťuje odtok vody. Mezi materiály hraje prim chrom nebo mosaz. Sprchové hlavice jsou v nabídce především ruční nebo hlavové. Ideální volbou je kombinace obou.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře