Domácnost Obývací pokoj 

Současným trendem v bydlení je propojení kuchyně a obývacího pokoje

Někdo je zastánce tohoto trendu, další zase zarytým odpůrcem. Pokud přemýšlíte nad tímto způsobem úpravy, je potřeba se zaměřit na celou řadu detailů, jinak vše pozbývá smyslu a ztrácí svoji funkčnost.

Proč někteří lidé přistupují k tomuto řešení? Vede je k tomu vidina většího množství času, který mohou trávit se svojí rodinou. Také funkčnost hraje mezi důvody svoji roli a nezanedbatelné hledisko je i šetření místa.

Hlediska pro a proti

Především u menších bytů může být jedním z důvodů lepší využití prostoru. Někoho láká možnost být při vaření s rodinou nebo hosty.

Mezi nevýhody se řadí především potenciálně nepříjemné pachy, které se občas v kuchyni tvoří. Nevábný bývá i pohled na špinavé nádobí, pokud to kuchařka nemá vhodně vyřešeno. Pokud máte samostatnou kuchyni, můžete ji kdykoli zavřít a návštěva je tohoto pohledu ušetřena. Možným řešením, jak oddělit spojené prostory, by mohly být zásuvné dveře, zahrnovací závěs nebo zástěna.

Vhodné plánování je důležité pro funkčnost

Vzhledem k tomu, že takto upravený a spojený prostor musí být polyfunkční, je potřeba jej dobře a vhodně rozplánovat. Popřemýšlejte, kolik prostoru budete potřebovat pro kuchyň, kde bude umístěný jídelní stůl a jakou velikost si musíte pořídit. Bude součástí kuchyně, obývacího pokoje, nebo bude vytvářet jakýsi pomyslný přechod mezi oběma prostory? Jestliže jsou v prostoru výklenky, využijte je třeba jako prostory po sezení nebo do nich umístěte skříňky.

Tipy pro vás

Pokud se chystáte k realizaci propojení obou místností, mějte na paměti osvětlení, kterého je potřeba více v kuchyňské části. Uvažujte nad vytvořením světelné zóny. Důležité je také vhodné rozmístění nábytku a vybavení kuchyňské části. I podlahové krytiny hrají důležitou roli. Především v kuchyni je třeba volit takové alternativy, které se dají dobře udržovat. Do obývacího pokoje můžete umístit kusový koberec.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře