Domácnost Ložnice 

Zařiďte si ložnici pro pohodu a klidný spánek

Všude slýcháme, jak je kvalitní a spokojený spánek důležitý pro naše duševní a fyzické zdraví. Většinou trávíme v ložnici skoro třetinu života, proto by to mělo být místo, které není určené pouze pro přespávání. Víte, jak si správně a vhodně zařídit ložnici, aby byl váš spánek opravdu spokojený?

Bedroom Home Bedding Desk Comfortable Bed House

Umístění a vhodná volba postele

Postel a matrace by měla být nejen kvalitní, ale také vhodně umístěná. Důležitý je pohodlný přístup, který by měl být z obou stran postele. Vhodné není umístění postele přímo pod okno. Světlo z něj přicházející může narušovat spánek. Také průvan, který by se mohl objevit díky špatně těsnícím oknům, kvalitu spánku nepodpoří. Volte takovou postel, která bude mít matraci umístěnou výše nad zemí, jen tak zajistíte, že bude větrat a nebude se v ní držet vlhkost, která vzniká pocením během spánku. Lépe se vám také bude uklízet prostor pod postelí. Nekupujte postele s úložným prostorem. Ten vám sice ušetří místo, ale zároveň brání v proudění vzduchu pod postelí.

Bedroom Wall Panel Bed Room Apartment

Barvy v místnosti

Každá barva má na nás nějaký vliv, některé aktivují jiné naopak zklidňují. Do ložnice se hodí chladné tóny v pastelových odstínech nebo barvy neutrální. Ideální volbou jsou barvy mentolová, světle modrá, zelená, světle růžová či písková.

Co se povlečení týká, raději si pořiďte jednobarevné nebo decentní a jemné vzory a příjemný a kvalitní materiál např. krepové povlečení.

Pillows Home Comforter Bed Room Bedroom Bedding

Kvalitní stínění

Pokud bydlíte ve městě, většinou se nevyhnete světlům z pouličního osvětlení, která mohou kvalitu spánku zhoršovat. Je tedy dobré vybrat takový druh stínění, který pronikání světel do ložnice zabrání. Pokud vám nevadí světlo, postačí záclony a závěsy. Jestliže potřebujete pro svůj spánek tmu, sáhněte do nabídky žaluzií či rolet. Současný trh nabízí nepřeberné množství různých druhů, barev i vzorů.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře