Domácnost Interiér 

Milujete saunování? Pořiďte si domů saunu

Také patříte mezi vyznavače saunování, jen vám stále chybí dostatek času nebo bydlíte v místech, kde není sauna k dispozici? Ale to vůbec nevadí, není totiž nic snazšího, než si ji pořídit domů. Nyní možná namítnete, že bydlíte v panelovém bytě a tam to není možné. Opak je však pravdou. Současná nabídka trhu je dosti široká a tak není problém opatřit si saunu i do panelového bytu.

Vlastní domácí sauna přináší celou řadu výhod. Patří mezi ně především pohodlí a soukromí. Saunu si můžete nastavit takovým způsobem, který vám bude vyhovovat a nepřehlédnutelné je i hledisko hygienické.

Co je potřeba pro saunu v panelákovém bytě?

Postačí kousek volného prostoru, může to být část chodby nebo třeba komora. Také se nabízí hned několik různých variant. Každý jsme jiný a tudíž nám také vyhovuje něco jiného. Někdo má rád saunu klasickou, další upřednostňuje infrasaunu a další je zase zastánce parní lázně. To vše lze do paneláku zařídit.

Než však začnete vše potřebné pro saunu připravovat, je dobré si všechny typy vyzkoušet, abyste zjistili, která sauna vám vyhovuje nejlépe.

Také si ujasněte několik důležitých faktů. Patří mezi ně váš zdravotní stav, neboť saunování není vhodné při některých zdravotních obtížích. Důležitý je také počet osob, které budou saunu využívat, směrodatná je četnost jejího využívání a v potaz je dobré vzít i případné příslušenství, kterým různé modely disponují.

Pro umístění sauny volte prostor tak, aby byla co nejblíže sprchy.

Jednotlivé druhy

Infrasauna je typ sauny, která během provozu nevytváří páru. Můžeme ji tedy umístit téměř do jakéhokoli prostoru. Postačí rovná podlaha a v blízkosti elektrická zásuvka. Kabinka je vyrobená ze dřeva, uvnitř jsou umístěny speciální druhy zářičů. Pocení je zde více intenzivní.

Domácí finská sauna je různě velká. Její velikost závisí na počtu míst. Vybírat si můžete varianty pro dvě až šest osob. Pro výhřev se většinou používají elektrická kamna.

Parní sauna je vhodná především tam, kde je dostatek prostoru.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře