Domácnost Interiér 

Jaké dekorace si můžete pořídit na prázdnou stěnu?

Pokud nepatříte mezi milovníky prázdných stěn, nabízí se celá řada možností, čím je vyzdobit.

Prázdně stěny totiž nabízejí dostatek prostoru pro některou z dekorací a může se jednat jak o byt, malý či velký, tak o rodinný dům.

Pokud v sobě ukrýváte uměleckého ducha a nebojíte se trochu zariskovat, můžete vyzkoušet nějaké vlastní kresby. Jestliže si na takový druh dekorace netroufnete, můžete si pořídit šablonky, dekorační válečky a lakovací tužky. Pokud v sobě uměleckého ducha neukrýváte, nezbývá nic jiného, než zavítat do některého z obchodů a tam si nějakou vhodnou dekoraci pořídit.

Moderní koláže

Máte-li větší prázdný prostor, jeden obraz bude asi málo. Inspiraci můžete hledat v galeriích, kde je na jednom místě obrazů vícero. Vaše obrazová koláž však může být originální, neboť do ní můžete zařadit i popisovací tabule, či další nástěnné dekorace. Fantazii se meze nekladou.

Poličky

Tito malí pomocníci v sobě ukrývají obrovský potenciál. Chcete-li být originální, sáhněte do nabídky tvarů méně tradičních. Mezi takové patří například tvary čtvercové či obdélníkové, které můžete rozmístit po celé stěně. Rozmístění může být symetrické nebo nahodilé. Jedná se, ve své podstatě, o jakési dvojpolice, neboť zde můžete umisťovat předměty do jejich spodních i horních částí.

Nalepovací dekorace

Kromě toho, že jich naleznete v nabídce nepřeberné množství, tak se dají velmi snadno nalepit a pokud se vám nebudou líbit, nebo budete chtít změnu, dají se i snadno odstranit. Někteří prodejci dokonce nabízejí i výrobu nalepovacích dekorací dle vlastního návrhu či vámi zaslaného motivu, takže si můžete nechat vytvořit dekoraci, která bude dokonalým originálem připraveným právě do vašeho interiéru.

Zrcadla

Kromě toho, že zrcadla jsou skvělou dekorací, pokud máte menší prostor a zrcadlo umístíte vhodně, může tento malý prostor opticky zvětšit. Zrcadlo může také tvořit součást obrazové koláže, o které již také byla řeč.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře