Dekorace Domácnost 

Letní dekorace osvěží každý domov: terária, sluneční clona a zlaté vázy

Terária jsou nádherným akcentem, který domov o kus přírody rozhodně oživí. Kombinace písku, plstěných bambulí, oblázků a dekorativních rostlin je téměř bezúdržbová. Není tu totiž voda, která je součástí mnoha terárií, jak rostlinných, tak těch živočišných.

Co k tomu budete potřebovat:

1 ks skleněná mísa

1 pytel písku

2 nebo 3 dekorativní rostliny

24 bambulí

několik oblázkových kamenů

Jak na to?

Úplně jednoduše! Nejprve do skleněné nádoby přesypejte písek, na něj položte pár krásných dekorativních kamenů a ukotvěte rostliny. Kolem poskládejte několik plstěných bambulí.

Clona ze sklíček slunečních brýlí

Příprava:

elektrická vrtačka

nůžky

několik párů slunečních brýlí

rybářské lanko

dřevěná deska

svorka

Postup:

Tento nápad by zasloužil patent. Je to jedinečná výzdoba do okna, vypadá úžasně a je navíc i neuvěřitelně snadná. Stačí jen vysunout sklíčka z brýlí, uspořádat je do řady a zavěsit. Na každé straně sklíčka je potřeba vyvrtat malá dírka na protažení lanka.

Sklíčko, které vrtáte, přidržte naplocho na dřevěné desce. Zajistěte, aby byla dřevěná deska pro stabilitu upevněna ke stolu. Pomocí vlasce připojte čočky k sobě a připněte je na horní lištu okenního rámu.

Rozkošné květinové vázy ze starých lahví

Na tomto světě neexistuje žádný odpadový materiál! Všechno je nějak použitelné! Kupí se vám doma lahve nejrůznějších rozměrů? Ať už původně sloužily na omáčku nebo víno, nevyhazujte je. Nyní skvěle poslouží k výrobě úžasné dekorace…vítejte ve světě fantazie.

Požadavky:

skleněné lahve

staré noviny

stříkací zlatá barva ve spreji (aerosolová barva ve spreji)

květiny

teplá voda s mýdlem

Kroky:

Odstraňte z lahví etikety – použijte k tomu mýdlo a vodu. Nechte své skleněné lahve uschnout! Pro správnou přilnavost barvy je velmi důležité, aby byl povrch čistý, suchý – bez prachu a nečistot.

Rozložte někde venku, třeba na terase nebo verandě, noviny a pak už jen stříkejte na lahve a vytvořte z nich doslova fantazijní předměty. Než začnete stříkat, třepejte sprejem po dobu jedné minuty. Během stříkání udržujte vzdálenost 20 až 25 cm od lahví. Nenanášejte pouze jednu těžkou vrstvu. Několik vrstev po sobě dodá atraktivnější vzhled a zajistí trvanlivost barvy.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře