Domácnost Interiér Zahrada 

Moderní „sunroom“ u vás doma: jak na výstavbu a nábytek?

Přidáním sluneční místnosti, získáte nejen další životní prostor, ale také povýšíte úroveň vašeho bydlení. Plánování je nejdůležitějším krokem pro mnoho projektů na zlepšení domácnosti, včetně slunečního prostoru.

Dvakrát měř, jednou řež

Nejprve je potřeba oblast změřit, abyste zjistili, jakou plochu máte vlastně k dispozici. Pokud k tomu není dostatek místa na zahradě, zvažte možnost vybudování altánu na zahradě. Altán není spojen s domem a je to interiér, který funguje podobně jako sluneční místnost.

Získání stavebního povolení

Stavební povolení je zásadní pro mnoho rekonstrukcí domů. Většina územních úřadů odděluje velké stavební projekty od těch menších, což v praxi znamená i získání stavebního povolení o dost rychleji.

Utřiďte si myšlenky a ideu, jak bude sluneční místnost vypadat. Roli hraje především design, ale i zdánlivé detaily jako je počet oken, jejich velikost a typ. Čím větší okna, tím lepší prostupnost světla. Rozhodující je také určit, k čemu bude místnost sloužit. Toužíte tu mít další rodinný pokoj nebo místo, které bude jen pro váš odpočinek? Užít si panoramatický výhled do vaší zahrady bude parádním zážitkem.

Bez ohledu na to, zda na sunroomu pracujete vy nebo profesionálové – podrobný plán návrhu pomůže efektivně dokončit projekt bez komplikací. Když rádi kutíte, zřejmě vám vytvoření sluneční místnosti nebude činit problém, ale pokud se rozhodnete pro specialistu, porovnejte si nabídky, jak cenově, tak i jejich reference, licence a jiné podrobnosti.

Nábytkové soupravy

První nejlevnější možností je vytvořit sluneční místnost svépomocí, třeba z palet. Další variantou je např. navštívit zahradní centrum nebo jiné architektonické firmy.

Jestliže chcete do místnosti zavést elektřinu, musíte se potýkat i se správně zvolenou elektrickou armaturou pro osvětlení a další elektrická zařízení. Pokud nejste obeznámeni s instalací elektřiny, měli byste si najmout kvalifikovaného elektrikáře.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře