Domácnost Interiér Stavba 

Krb nejen pro teplo

Pokud milujete útulnou atmosféru, pak plápolající plameny a praskání dřeva v krbu ji navodí dokonale a kromě toho se ještě příjemně zahřejete.

Proč si pořídit krb?

Krb nabízí celou řadu výhod. Během sychravého počasí si užijete příjemnou pohodu a teplo, které vydává plápolající oheň. Obstará vám levnější zdroj tepla a nemusíte se spoléhat, co se osvětlení týká, na elektřinu.

Nefalšovanou atmosféru táborových ohňů nabízí krb otevřený. Je však vhodný pouze pro vytápění jedné místnosti. Pokud chcete krbem nahradit kamna, je potřeba jiný druh. Pokud je krb otevřený, je potřeba také dbát bezpečnosti, především v případě, že máte malé děti nebo domácí mazlíčky. Také okolí krbu je potřeba uklízet častěji. Asi není vhodnou volbu do domácnosti, kde žije alergik, neboť je zde zvýšený výskyt prachu.

Krbová vložka

Bezpečnější a také finančně výhodnější volbou je krb obezděný, jehož součástí je krbová vložka. Oheň je u těchto typů uzavřený za sklem a teplo, které vytváří, lze rozvést i do dalších místností. Kromě toho hřeje ještě dlouhou dobu po vyhasnutí ohně.

  • Teplovzdušný výměník

V tomto případě dochází k nasávání vzduchu, který se ohřívá a je vpouštěn ventilačními mřížkami či rozvody do dalších místností. U tohoto typu je však potřeba častěji přikládat, také prachu se nevyhnete.

  • Teplovodný výměník

Tento druh krbu nejen, že ohřeje dům, ale také vodu.

Řešení i pro panelový byt

Pokud bydlíte v panelové bytě a přesto toužíte po krbu, řešením by mohl být biokrb. Pro svůj provoz nepotřebuje komín. V jeho těle se nachází ocelová nádobka, do níž se umístí biolíh. Který vydrží hořet dosti dlouho dobu. Vytápění se dá regulovat pomocí termostatu nebo na dálkové ovládání. Během provozu se také nevytváří kouř ani popel. Pokud si pořídíte biokrb, mějte na paměti, že je potřeba dostatečně větrat.

Podobné příspěvky

Komentáře