Domácnost Exteriér Interiér 

Každý styl bydlení má své kouzlo – 2. díl

Styl retro

Tento styl čerpá inspiraci z 50. – 70. let minulého století. Charakteristický je pro něj nábytek z plastu s metalickým povrchem, dobové plakáty či desky z vinylu. Mezi typické znaky patří také výrazné a syté barvy v různých kombinacích. Každý jeho vyznavač si z něj vybere to, co se mu líbí a díky tomu je každý interiér originálem.

Styl vintage

Je to odraz 50. a 60. let 20. století. Může se v něm objevit i nádech romantiky, především se ale soustředí na vše, co má již svá léta. Celou řadu doplňků i vhodných kousků naleznete po bazarech nebo na starých půdách. Pokud v tomto stylu chcete vybavit prostory menší, volte jeden výrazný solitérní kousek, kterému přizpůsobíte zbytek interiéru.

Styl provensálský

Tento styl čerpá inspiraci v oblasti jihovýchodní Francie. Odráží její hřejivou atmosféru, v níž se odráží svěžest polí plných levandule. Nejideálnějšími místy, kde se tento styl uplatní, jsou obývací pokoje nebo ložnice.

Základ vytváří podlaha ze dřeva, mezi barvami hraje prim bílá a nábytek je v rustikální stylu, velmi často se na něm objevují patina a kovové doplňky. Mezi výrazné solitérní kousky náleží vitríny, masivní komody či pohodlná křesla.

Styl eko

Celá řada z nás si čím dál více uvědomuje dopad naší činnosti na životní prostředí a díky tomu se snaží o jeho zmírnění zodpovědnou volbou při zařizování vlastního bydlení. Možná z toho důvodu vznikl právě styl eko, který využívá především materiály obnovitelné nebo recyklovatelné, mezi něž se řadí dřevo, skol nebo přírodní textilie. Barvy jsou především zemité a neutrální. Nehodné jsou velmi výrazné vzory.

Styl moderní

Charakteristickým znakem moderního stylu je především funkčnost, proto jej upřednostňují lidé praktičtí. Je vhodný do menších bytů. Pokud potřebujete místnosti opticky zvětšit, používejte světlé barvy a čisté linie, které můžete doplnit geometrickými tvary či asymetrickými prvky. Rozhodně si nepořizujte nadbytečné dekorace a bytové doplňky. V popředí stojí především moderní technologie.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

“Každý styl bydlení má své kouzlo – 2. díl”

  1. Krome ledu ke sve tvorbe uz pry vyzkousela, co se dalo. „Delala jsem sochy ze dreva, z pisku, z kamene a tak dal. Nedokazu vsak rict, se kterym materialem se mi pracovalo nejlip. Kazdy je totiz jiny a ma sve kouzlo,“ vysvetluje umelkyne.

Komentáře