Domácnost Interiér 

Pokojové rostliny do každé místnosti

Pokojové rostliny tvoří nedílnou součást téměř každé domácnosti. Vytvářejí příjemnou a zdravou atmosféru každé místnosti. Při jejich výběru je však potřeba brát v úvahu několik faktorů. Patří mezi ně průvan, teplota, sluneční paprsky a vlhkost vzduchu. Pokud máte okna směřující k jihu, dařit se zde bude rostlinám světlomilným. Patří mezi ně sukulenty a kaktusy. Rostliny, které vyžadují polostín, umístěte tam, kde jsou okna situovaná k východu. Severní část bytu patří rostlinám odolnějším.

Obývací pokoj

Vzhledem k tomu, že je to místnost povětšinou reprezentativní, můžete zde umístit květiny většího vzrůstu a výraznějšího vzhledu. Tato místnost nabízí dobré podmínky světelné, můžete sem tedy pořídit květiny světlomilné. Mezi kvetoucími jsou to klívie či africké fialky a s okrasnými list pak dračinec či monstera.

Kuchyně

Vzhledem k tomu, že v této místnosti se velmi často střídá teplota a také je zde více vlhko a průvan, je potřeba volit odolnější druhy. Pokud máte prosluněný parapet, vhodnou volbou je zelenec, citrusy nebo olivovník. Chcete-li, aby rostliny zároveň čistily vzduch, pak si pořiďte klívii, lopatkovec nebo gerbery.

Koupelna

I do tohoto prostoru si můžete pořídit květiny. Vzhledem k tomu, že koupelna bývá často hůře osvětlena a často, především v panelových bytech, bez oken, umístěte sem rostliny stínomilné. Praktickou volbou jsou květiny, které lze zavěsit do ozdobných košů a to především proto, aby se zde dobře uklízelo. Polostín nevadí netíku nebo sleziníku. V případě, že máte koupelnu prosluněnou, pak si můžete dovolit pokojový bambus nebo chamedoreu.

Ložnice

V ložnici jsou potřeba rostliny, které podporují dobrý spánek. Jsou to především takové druhy, které do vzduchu uvolňují vonné silice a mají desinfekční účinky. Patří mezi ně rýmovník nebo levandule.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře