Dětský pokoj Domácnost Interiér Ložnice Obývací pokoj 

Koberce jsou doplňky, které výrazně změní vzhled každého interiéru

Každý z nás občas zatouží po nějaké změně ve svém bydlení. Někdo se pustí do větší přestavby a další vyzkouší vyměnit či dodat nějaké bytové doplňky. Výrazné změny docílíte pomocí koberců. Nejen, že změní celkovou atmosféru místnosti, ale také nabízejí celou řadu výhod. Zateplí podlahu a vylepší akustické vlastnosti místnosti. Kromě toho si můžete vybrat z celé řady materiálů, barev, vzorů a dokonce i tvarů.

Nabídka je velmi široká

Vybírat koberce si můžete hned dle několika různých hledisek. Asi nejdůležitější z nich bude materiál a pak velikost – zda se jedná o koberec celoplošný nebo kusový.

  • Koberce podle materiálu

Pro výrobu koberců se používají materiály přírodní nebo syntetické. Mezi přírodní materiály patří hedvábí, vlna, juta, ovčí kůže nebo bavlna. Co se syntetiky týká, tak jsou to vlákna akrylová, polyesterová nebo polypropylenová. Záleží jen na to, čemu dáváte přednost nebo jaké finanční prostředky chcete na koupi vynaložit. Přírodní vlákna jsou dražší, ale kvalitnější a nabízejí vyšší životnost.

Pokud chcete koberec do místnosti obytné, sáhněte do nabídky koberců bytových. Do předsíně či chodby jsou vhodnější koberce zátěžové.

  • Koberce celoplošné

Podle způsobu výroby si můžete pořídit koberec tkaný, všívaný, vázaný,vpichovaný nebo pojený chemicky. Vybírat si můžete z několika různých šířek. Celoplošný koberec brání vířený prachu.

  • Koberce kusové

Ideální doplněk pro dřevěnou podlahu. Můžete je umístit k pohovce, pod jídelní stůl nebo k posteli. Interiéru dodají dokonalý vzhled a originální ráz.

I zde je nabídka poměrně široká. Koberce z umělého vlákna jsou velmi odolné. Komfort nabízejí koberce vlněné, které jsou stálé tvarově i barevně. Shaggy koberce s dlouhým vlasem poskytují nevšední design. Velmi kvalitní jsou také koberce orientální, které se tkají ručně a každý kus je originál. Pamatováno je i na děti, pro něž jsou určeny kusové koberce s nepřebernou řadou dětských motivů.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře