Domácnost Interiér 

I zábradlí může být ozdobou vašeho bydlení

Pokud přemýšlíte o vlastním bydlení a vzhledem k tomu, že ceny pozemků jsou dosti vysoké, pravděpodobně budete chtít mít dům patrový. Jen takový typ domu vám zajistí dostatek místa pro všechny členy vaší rodiny.

Protože se patrový dům neobejde bez schodiště, tak vás čeká rozhodování, jaký typ zábradlí ke schodišti zvolit, neboť domov přináší nejen pocit pohodlí, ale také bezpečí a právě schodiště představuje jedno z rizikových míst. Pokud není správně navrženo a opatřeno vhodným typem zábradlí, může se stát místem úrazů.

Jak si vybrat vhodné zábradlí?

Ať už vybíráte zábradlí do interiéru či venkovní, musí být dostatečně pevné. U venkovních typů je potřeba volit takové materiály, které odolají nepříznivým povětrnostním podmínkám. Chcete-li, aby vydrželo po velmi dlouho dobu, opatřete jej speciálními nátěry určenými pro venkovní použití.

Zábradlí pro interiér

Zábradlí by nemělo poskytovat pouze bezpečí, ale zároveň by také mělo ladit s interiérem. Proto je potřeba volit vhodný druh materiálu.

  • Kovové zábradlí

Pokud milujete moderní interiér, tak kovové zábradlí je pro něj jako stvořené. Nabízí jednoduchý design, dlouhou životnost a také se dobře udržuje. Velmi snadno jej zkombinujete s dalšími materiály a cenově je to materiál celkem přijatelný.

  • Zábradlí z hliníku

Nabízí levnější variantu k zábradlí nerezovému. Pro jeho výrobu se používají hliníkové komponenty, které mají speciálně upravený provrch. Ten připomíná přírodní nerez.

  • Zábradlí dřevěné

Dřevo je materiál, který nestárne. Je však vhodný spíše do interiéru konzervativnějšího. Pokud se rozhodnete pro zábradlí dřevěné, volte dřeva spíše tvrdší, která jsou odolnější vůči oděru. Mezi taková patří například buk či dub.

Tipy pro vás

Pokud uvažujete o výplni, nabízí se možnost průsvitného, pevnějšího skla, výplně z nerezu nebo můžete využít dřevěné sloupky. Opět záleží na tom, jaký druh zábradlí jste zvolili.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře