Domácnost Interiér 

Hrnkové květiny na vánoční stůl

Nejkrásnější ozdobu slavnostně prostřeného stolu představují květiny. Nejen stolu, ale i celému interiéru dodají kouzlo, které nedokáže vytvořit žádná jiná dekorace. Květiny, které kvetou během vánočního času patří mezi ty nejkrásnější. Které z nich to jsou a jak se o ně starat, aby nám dělaly radost?

Bramboříky

Tato půvabná květina byla vyšlechtěna v mnoha barevných variantách a pokud se o ni budeme řádně a pečlivě starat, pokvete nám od pozdního podzimu až do brzkého jara. Aby prospívala a těšila nás svými květy, potřebuje chladno, světlo jasné a rozptýlené, ale pozor na přímé slunce. Zálivka je ideální přes misku s vodou a je jí potřeba dostatečné množství, každé dva týdny přihnojit tekutým hnojivem. Kořenáč by měl být těsnější. Dlouhou dobu pokvete v místech, kde je stálá teplota v rozmezí 12-15ºC. Jakmile ji umístíte do místnosti s vyšší teplotou, začne žloutnout a rychle vám odkvete.

Azalky

Umístěte je na světlé, avšak chladné místo. Substrát, ve kterém jsou zasazené, by měl být propustný, s nižším pH, udržujte stálou vlhkost, nikoli však mokro. Květináč či nádobu volte mělčí, kořeny se u této rostliny rozprostírají do šířky.

Pro přihnojení lze použít hnojivo, které je určené pokojovým rostlinám kvetoucím, nesmí obsahovat vápník. Pokud chcete, aby rostlina nasadila nové květy, odstraňte ty, které již odkvetly.

Vánoční kaktus

Tato rostlinka s jemnými listy bez trnů a záplavou květů pochází z deštných pralesů Střední a Jižní Ameriky, ale pokud jí zajistíme vhodné podmínky, obdaří nás svojí krásou. Květy se vyskytují v celé řadě barevných variant. Rostlina má ráda světlé či polostinné místo, zálivka musí být pravidelná, pozor však na přelití. Jednou za 14 dní přidejte k zálivce tekuté hnojivo, které je určené speciálně pro kaktusy. Jakmile se na rostlince objeví poupata, už ji nepřenášejte, také nesmí být vystavena výkyvům teploty, poupata by mohla opadat.

Vánoční hvězda

Tato květina tvoří nedílnou součást vánočních dekorací. Aby se jí dařilo, potřebuje mít zeminu vlhkou, nemá ráda sucho ani nadbytek vody, to pak mohou začít uhnívat kořeny. Listy žloutnou a opadávají. Vyberte pro ni teplé a suché místo, pozor však na přímé sluneční světlo.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře