Domácnost Interiér 

Každý styl bydlení má své kouzlo – 1. díl

Každý se chce v místě, kde bydlí cítit příjemně a proto si jej zařizuje podle svého vkusu. Někdo má jasno hned, někdo trochu tápete, někdo se rád nechává inspirovat některým z trendů. Pokud také přemýšlíte nad tím, jak si zařídit své bydlení, můžete se nechat inspirovat některých z nejčastějších trendů.

Styl skandinávský

Tento styl souvisí především se severskými zeměmi. Charakteristické jsou pro něj světle barevné tóny a přírodní druhy materiálů, mezi nimiž rozhodně nesmí chybět kožešiny, dřevo nebo kov. Nejčastěji se objevuje ve vybavení obývacího pokoje, ložnice nebo koupelny. Příjemnou a útulnou atmosféru doladí nějaký vhodně zvolený a výrazný solitérní kousek.

Styl boho

Tento styl vybavení je vhodný do obývacího pokoje či ložnice a je charakteristický přírodními materiály, pestrými barvami v zemitých tónech a rozmanitými vzory. Přináší s sebou pocit svobody. Dovoluje kombinovat různorodé kousky materiálů. Ideálními kousky nábytku jsou pohodlné pohovky, postele či křesla, které doplňuje záplava čerstvých květů.

Styl industriální

Velmi nápadně připomíná staré tovární haly, neboť jsou pro něj charakteristické betonové stěny, neomýtnuté cihly a kameny, které doplňuje kov a dřevo. Je vhodný především do velkých a dobře osvětlených místností. Pokud máte potřebu prostor trochu zútulnit, doplňte jej jemnými textiliemi a koberečky.

Styl minimalistický

Jak již sám název napovídá, zde naleznete minimum nábytku i bytových dekorací. Je charakteristický používáním základních barev, jednoduchostí a pořádkem. Využívá především kousky designové, vyrobené z kvalitních druhů materiálů. Je vhodný především pro malé prostory.

Styl venkovský

Tady se můžeme setkat s různými variantami, záleží především na tom, kterou zemí je inspirován. V Anglii se setkáme se světlým dřevem, kostkovanými vzory a květinami. V Itálii se zase objevují zemité barvy a podlahy z kamene. Francie je charakteristická robustním nábytkem a z barev jsou to pak odstíny fialové a modré.

Společným rysem je však nábytek vyrobený ze dřeva a velké množství přírodních materiálů.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře