Domácnost Ložnice 

Jaké květiny jsou vhodné ložnice?

Některé květiny dokážou efektivně čistit vzduch a zbavují jej škodlivých látek, které se mohou uvolňovat z okolního nábytku a koberců. Rostliny také zvlhčují vzduch, což se může především v bytech velmi hodit. Jaké rostliny si tedy pořídit do ložnice, aby se vám dobře spalo?

Rostliny, které uklidňují

Do ložnice patří byliny, které mají na člověka uklidňující účinky. Mezi takové patří například jasmín. Má krásné bílé květy sladkou vůni, které má relaxační účinky. Jasmín potřebuje dostatek slunce a prostoru, hodí se do větších ložnic. Do ložnice patří také levandule, kterou však můžete umístit i na venkovní parapet a před spaním si k ní přičichnout. Levandule má silné uklidňující účinky, podporuje klidný spánek a pomůže od nespavosti. 

Rostliny, které čistí vzduch

Aktivní čističkou vzduchu je rostlina s názvem tchýnin jazyk, která dokáže vypouštět kyslík i v noci, zatímco přijímá oxid uhličitý. Ze vzduchu filtruje běžné domácí toxiny, například formaldehyd, trichlorethylen či benzen. Podobně také lopatkovec, který se může chlubit bílými květy, čistí vzduch, podporuje vlhkost a odstraňuje ze vzduchu toxiny. Zvláště v bytech, kde je suchý vzduch, pomůže lopatkovec s jeho zvlhčením. V takovém prostředí se vám bude také lépe spát, nejen dýchat.

Všestranná aloe

Aloi byste doma měli mít jako první pomoc na menší zranění a popáleniny. Aloe vera také bojuje proti špatnému vzduchu v domácnosti. Dokáže také uvolňovat kyslík po celou noc a podporuje tím příjemný spánek. Aloe vera není nijak náročná na pěstování, nevyžaduje častou a bohatou zálivku. Stačí ji dopřát dostatek světla a ona vás potěší svou krásou a účinky na ovzduší.

Jakým rostlinám se vyhnout

A které rostliny se do ložnice nehodí? Určitě takové, které mají ostny a ostré listy. Vyhněte se také květinám s množstvím pylu. Pyl může vyvolávat alergické reakce. Volte vždy množství květin podle velikosti ložnice a vašich časových možností, abyste se o ně zvládali náležitě starat.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře