Domácnost Obývací pokoj 

Jak vybrat správný koberec do obývacího pokoje?

Při zařizování vašeho domova si můžete vybírat z mnoha druhů podlahových krytin. Do obývacího pokoje se však skvěle hodí koberec. Nejenže obývací pokoj zútulní, zateplí, ale vytvoří i velmi příjemnou atmosféru, kterou právě od obývacího pokoje vyžadujeme. Podle čeho se však při výběru koberce řídit?

Rozmanitost barev i tvarů

Pravdou je, že na dnešním trhu najdete nepřeberné množství koberců nejrůznějších materiálů, barev, ale také za různou cenu. Rozhodujícími pro vás může být několik bodů, a to: proč koberec pořizujete (praktický či estetický důvod), zda chcete koberec do celé místnosti či jen jeho části (tvar koberce) a kolik do něj můžete investovat. Svou roli samozřejmě hraje i preference barev a délky chlupů, což se většinou odvíjí od toho, proč koberec pořizujete. 

Základní vlastnosti

Pomoci vám ve výběru koberce může i rozhodování podle základních vlastností koberce. Svou roli vždy hraje materiál, hustota a výška vlasů, barva a vzor a také technika výroby. Od samotného materiálu se samozřejmě odvíjí kvalita a životnost koberce. Máte na výběr z umělých či přírodních materiálů, přičemž koberce z umělých vláken se snadněji udržují a nečistoty lépe odstraňují. 

Útulný prvek

Při výběru koberce do obývacího pokoje se řiďte podle vašich preferencí a vkusu. Dbejte na to, aby koberec ladil s interiérem obývacího pokoje a rozmyslete si, zda má být jen útulným doplňkem, hřejivou podlahovou krytinou či je jeho role i estetická. Pořídit například můžete obdélníkové koberce s výraznějším designem, takový koberec bude místnosti jednoznačně vévodit. Důležitá je také samotná barva koberce, která by měla korespondovat s designem interiéru. Pokud si vyberete koberec s vyšším chlupem, myslete na to, že vám poskytne hřejivou oporu, ale náročnou údržbu. Ideální koberec do obývacího pokoje vybírejte na základě výše zmíněných rad a kritérií, půjde vám to jedna radost.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře