Domácnost Interiér 

Jak používat zrcadla pro dobrý Feng Shui?

Zrcadla jsou běžnou úpravou feng shui a používají se k mnoha účelům. Zrcadla mohou pomoci váš domov prosvětlit a zvětšit. Obě tyto vlastnosti zlepšují celkovou energii vašeho domova. Zavřete oči a představte si sebe v malé, slabě osvětlené místnosti a poté ve velké, světlé místnosti. Cítit rozdíl?

Použití zrcadel nebo jiných malých předmětů k úpravě toku QI (Čchi) neboli energie v prostoru nebo v čínštině Xie Zi Fa. Při použití metody drobných doplňků je důležité také uvědomit si své záměry. Pokud se rozhodnete přidat do svého domova zrcadlo jako úpravu feng-šuej, věnujte chvilku tomu, abyste se vrátili zpět k vašemu záměru, a přemýšlejte o tom, proč umístíte zrcadlo do konkrétní oblasti

1. Optické a energetické zdvojení

Protože zrcadla odráží energii, mohou být strategicky umístěna tak, aby pozvala určitou energie do daného prostoru. Pomocí zrcadel můžete odrážet a zdvojnásobit vše, co chcete zesílit. Pokud například umístíte do své kanceláře zrcadlo tak, aby odráželo stromy z venku, pozvete do své práce energii ze dřeva. To představuje růst a expanzi i ve vaší kariéře.

Populární úpravou feng shui je zrcadlení ohně. Například váš krb představuje bohatství, takže optické a energetické zdvojnásobení může také zdvojnásobit vaše příležitosti k bohatství. Pokud se rozhodnete sem umístit zrcadlo, ujistěte se, že není moc blízko, aby prasklo od horka.

2. Dostaňte se do správného rozpoložení

Pokud například nevidíte dveře, když jste v posteli nebo u stolu či krbu, je vhodné to napravit zrcadlem. Pohyblivé stojící zrcadlo co se snadno nastavuje, vás snadno dostane do dominantní pozice ve vašem životním prostoru. Nastavte zrcadlo tak, abyste viděli na vchod nebo do místnosti.

Být v dominantní pozici u vaší postele, stolu nebo u kamen v kuchyni může snížit úroveň stresu a zvýšit příležitosti, protože jste si více vědomi všech lidí nebo věcí, které vám mohou přijít do cesty.

3. Pět elementů – jaké tvary zrcadel použít?

Obecně jsou zrcadla spojena s vodním prvkem. Výběrem určitých tvarů nebo rámů však můžete také zrcadlo spojit s dalšími prvky.

Kulatá zdrcadla představují prvek, který přináší jasnost, přesnost a radost.

Čtvercová nebo obdélníková nas spojují se zemí, což může pomoci se stabilitou a péčí o sebe.

Vysoké obdélníkové zrcadlo (přemýšlejte o něm jako o kmeni stromu) přináší prvek dřeva, který může pomoci s flexibilitou a milující laskavostí.

Trojúhelníková zrcadla, i když trochu neobvyklejší, mohou vašemu prostoru přidat hodně stylu i energii ohně. Příněst více ohně je dobrou volbou, pokud hledáte vášeň, inspiraci nebo viditelnost.

4. Pozvěte pět elementů k sobě domů pomocí rámu zrcadla

Dalším způsobem, jak začlenit prvky do zrcadla, je barva rámečku. Barva rámu vašeho zrcadla má také vliv na druh energie, kterou do vašeho domova přinese.

Kov: Bílé a šedé jsou spojeny s kovovým prvkem, takže rámy v těchto barvách aktivují kovovou energii ve vaší domácnosti. Tento prvek přidají také kovové rámy.

Země: Tónované rámečky v hnědé, oranžové nebo žluté barvě přidají prvek Země. To zahrnuje dřevěné rámy v přírodním provedení v hnědých nebo neutrálních tónech.

Dřevo: Chcete-li přivést energii ze dřeva, vyberte modrý, zelený nebo šedozelený rámeček.

Voda: Pro vodu vyberte pro rámečky černé nebo tmavě modré barvy.

Oheň: Pokud hledáte více energie z ohně, vyberte si červený nebo jasně oranžový rámeček.

5. Jakým zrcadlům se ve Feng Šuej vyhnout?

Z pohledu feng shui je nejlepší zvolit buď zrcadlo s rovným povrchem, nebo konvexní nebo konkávní zrcadlo. Nepoužívejte zrcátka, která jsou rozbitá, odštěpená, zakalená nebo zrcadla, která odrážejí zkreslený obraz. Nejlepší je jeden souvislý kus skla.


Nemějte však obavy, neznamená to, že se musíte zbavit svého milovaného vintage zrcadla nebo stylové mozaikové zrcadlové stěny. Ne všechno ve vašem domě musí být úpravou feng shui. Jednou z nejdůležitějších věcí, které je třeba mít na paměti, je, že váš domov by měl být místem, ve kterém se cítíte dobře, takže doma můžete mít věci vždy jen proto, že je máte rádi, bez ohledu na to, zda jsou tradičně považovány za „dobré“ feng shui.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře