Domácnost 

Domácnost bezpečná pro malé děti? Držte se těchto pravidel

Dokud vaše miminko jen leží v postýlce nebo pod hrazdičkou a ke spokojenosti mu to stačí, není potřeba se zabezpečením domova nějak trápit. Ovšem ve chvíli, kdy začne dítě lézt nebo chodit, váš klid a pohoda končí. Bohužel, dětských úrazů lékaři ošetřují stálo mnoho a někdy stačí pouze vteřina nepozornosti, aby k neštěstí došlo. Můžete však riziko úrazu minimalizovat některými preventivními opatřeními.

Zajistěte okna a dveře

Na okna se prodávají speciální kličky, kterými okna zamknete. Nenechávejte dveře otevřené do místnosti jen na půl. Rozeběhnuté dítě v zápalu hry do nich lehce narazí. 

Přišroubujte nábytek

Komody nebo policové systémy postavené na zemi děti přímo lákají k horolezeckým průzkumům a svou vahou je lehce na sebe převrhnou. Přivrtejte je ke zdi a předejděte jejich převrhnutí. 

Dejte krytky na ostré rohy

Ostré rohy u skříněk opatřete krytkami, které seženete v každém marketu nebo obchodu s nábytkem. Šuplíky nebo skříňky s ostrými předměty – nůžky, nože – lepidlem, zápalkami, svíčkami a jinými nebezpečnými předměty opatřete speciálními úchytkami, které dítě nezvládne otevřít. Kryty také opatřete do všech elektrických zásuvek.

Zabezpečte kuchyň

I na kamna se prodávají speciální pojistky. Při smažení mějte madlo pánve vždy tak, aby nevyčuhovalo z kamen, dítě pánev může na sebe snadno stáhnout nebo o ní zavadit. 

Varnou konvici, toustovač nebo topinkovač nedávejte nikdy na okraj linky. U všech elektrických spotřebičů dobře zajistěte šňůru do elektřiny. Dítě za ní zvědavě chytne a spotřebič na sebe převrhne. I nerozpálený může způsobit ošklivý úraz. 

Zajistěte koupelnu

Do vany pořiďte protiskluzovou podložku. Při jejím napouštění, pusťte vždy nejprve studenou. Můžete pořídit termoregulační baterie, které zamezí opaření vašeho potomka. 

Od malinka učte své děti co mohou a nemohou, veďte je k respektu k elektrickým spotřebičům, schovávejte léky i ty dětské.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře