Interiér 

Žaluzie, markýzy, rolety… Vyznáte se ve druzích stínění?

Na trhu existuje mnoho různých druhů stínění. Rádi byste si nějaký systém pořídili, ale nevíte, jaký bude tím nejvhodnějším právě pro vás? V dnešním článku vám prozradíme, jaké druhy stínění existují a jaké výhody přináší vašemu domovu. 

Proč si pořídit stínění?

Stínění přináší vašemu domovu několik výhod, i když se výhody vždy liší podle daného druhu stínění. Stínění celkově však přináší více soukromí do vaší domácnosti, pomáhají regulovat denní světlo, ale také ovlivnit teplotu v místnosti a udržovat stabilní klima. Stínění napomáhá také lepšímu spánku a často chrání vaše okna před nepříznivými vnějšími vlivy, třeba deštěm či kroupami. Stínění tedy ocení všichni, kteří touží po soukromí, tepelném a světelném komfortu a ochraně oken. 

Externí stínění

Pokud hledáte varianty externího stínění, máte na výběr ze žaluzií, rolet, markýz či fasádních clon. Venkovní žaluzie regulují množství denního světla, udržují v místnosti příjemnou teplotu, ale stále vám umožňují větrat. Venkovní rolety ocení všichni, kteří chodí v letních měsících dříve spát či si rádi přispí. Venkovní rolety vám umožňují spát v naprosté tmě. Chrání také okna před prudkým deštěm, kroupami či UV zářením. Jsou však i dobrou ochranou před zloději. Alternativou venkovních žaluzií či rolet mohou být fasádní clony. Jejich světelná propustnost se odvíjí od vybrané perforované látky. Docílit tak můžete naprostého zatemnění, ale i příjemného osvětlení

Příjemné posezení 

Markýzy se umisťují především nad terasy. Díky nim můžete ráno v klidu snídat bez přímých slunečních paprsků či večer grilovat s přáteli pod praktickou stříškou. 

Interiérové stínění

O světelný komfort se postará i interiérové stínění. Využít můžete vnitřní žaluzie, které jsou vyrobeny většinou z hliníku. Vnitřní žaluzie jsou cenově dobře dostupné. Sáhnout však můžete i po stylovém vnitřním látkovém stínění. 

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře