Rady, tipy a návody 

Domácí lékař 2. díl – zápach z úst, seboroická dermatitida, škytavka, nachlazení

Zápach z úst je ve společnosti nežádoucím projevem! Zbavte se ho jednou provždy, existuje řešení. Nemusíte si zrovna denně aplikovat ústní vodu nebo přežvykovat mátu, ve skutečnosti od zápachu úst pomůže také obyčejný jogurt.

Probiotika, která obsahuje právě jogurt, dokážou zklidnit podrážděný trávicí systém a zároveň zabránit zápachu z úst. Je to dáno díky neutralizaci trávicích kyselin. Aktivní bakterie v jogurtu, konkrétně Streptococcus thermophilus a Lactobacillus bulgaricus mají příznivý účinek na bakterie způsobující zápach v ústech.

Seboroická dermatitida se vyznačuje malými pupínky s bílými čepičkami na vrchu. Postihuje cca kolem 10% dětí do 1 měsíce a 70% do 3 měsíců věku. Mezi 1-2 roky je pokles až na 7%.

Potírejte pupínky olivovým nebo kokosovým olejem a jemně vmasírujte do pokožky. Šupinky by se měly vyloupat samy. K otírání postižené oblasti je dobré používat dětskou žínku. Nicméně je potřeba, aby byla při každém dalším používání vždy čistá. Sama o sobě by se mohla stát zdrojem bakterií.

Na vlásky jsou vhodné jen hypoalergenní šampony, jelikož s parfemací by mohly pokožku ještě více dráždit. Snažte se šupinky jemně odlupovat i pomocí ručníku, kterým upravujete neposedné vlásky. Není dobré používat oleje moc, stačí jen pár kapek.

Cukr na škytavku

Stačí si dát lžičku cukru a sami pocítíte, jak škytavka pomalu, ale jistě mizí. Sladkost může změnit rytmus vašeho dýchání, což zklidní bloudivý nerv.

Kurkuma při nachlazení

Kurkuma se v poslední době stává stále populárnější. Má úžasnou schopnost okořenit pokrm, ale může se mimo jiné také pochlubit úžasnými zdravotními výhodami.

Toto štiplavé zlaté koření se v Indii často užívalo promíchané ve sklenici teplé vody nebo mléka k zahnání nachlazení a ke snížení sekreci z nosu.

Kurkumin vlastní antibakteriální, antivirové a antifungicidní vlastnosti. Uplatňuje se v boji proti infekcím. Kurkuma je nabitá mnoha antioxidanty, což znamená, že má schopnost posilovat imunitní systém.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře