Domácnost Rady, tipy a návody 

Domácí lékař 1. díl – puchýře, bradavice a neštovice

Od ústní vody na puchýře až po koupání dětí v ovesné lázni na kožní nemoci, existují i jiné známé i méně obvyklé rady. Pojďme si říci o způsobech, jak si pomoci, abychom nemuseli hned běžet do lékárny!

Ústní voda na puchýře

Ústní vodu nemusíte využívat jen na osvěžení dechu. Můžete ji vyzkoušet také na bolestivé puchýře. Antiseptické účinky ústní vody je snáze a rychleji vysuší, což napomůže procesu hojení. Stačí nanášet dvakrát denně na vatovém tamponu, dokud se neuráčí zmizet!

Česnek

Česnek byl používán po celá staletí pro své antimikrobiální vlastnosti. Má schopnost bojovat proti mikroorganismům, které způsobují běžné i jiné infekce včetně běžného nachlazení.

Jak tedy česnek využijeme? Jako přírodní antibiotikum!

Česnekový extrakt můžete zakoupit v obchodě se zdravou výživou nebo si vyrobit vlastní, a to ponořením stroužků česneku do olivového oleje. V případě infekce dutin se česnek v polévce často používá k lepší průchodnosti dýchacích cest a ke snížení horečky.

Lepicí páska na bradavice?

Lepicí páska může být stejně účinná jako léčba tekutým dusíkem. Tento způsob oceníte u dětí, jelikož není nikterak ohrožující. A bradavice nezmizí chemickým procesem, ale samotnou okluzí, zkrátka a jasně se udusí. Oproti kryoterapii je o 25 % úspěšnější.

Ovesná „kaše“ na plané neštovice

Plané neštovice způsobují svědivou a škrábavou vyrážku po celém těle. Tato vyrážka se později změní na puchýře naplněné tekutinou a následně na strupy. Jedním z nejlepších léků na plané neštovice je koupel z ovesných vloček. Ovesné vločky rozemleté na prášek se sice smísí s vodou, ale neklesnou všechny ke dnu. Z toho důvodu je nutné použít prášek, ne celé vločky.

Oves vlastní antioxidační a protizánětlivé vlastnosti

Hydratuje pokožku a působí jako změkčovadlo na suchou pokožku. Mají také vysoký obsah škrobu, jenž působí jako uklidňující prostředek a současně jako ochrana pokožky. Dítě by mělo sedět v ovesné lázni cca 10 minut.

Směs ovsa může ve vaně vytvořit kluzkou směs. Tak opatrně při vylézání z vany. Osprchujte pokožku od vločkové směsi a osušte ji měkkým savým ručníkem.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře