Interiér Rady, tipy a návody 

4 chyby co lidé dělají při zařizování svého nového bytu

Stěhování do prvního bytu je vždy velký problém. Uprostřed všeho toho vzrušení může být lákavé získat vše, co potřebujete, během jediného výletu do nákupního centra. Zvláště pokud v bytě chybí opravdu základní věci, koneckonců potřebujete někde sedět, spát a jíst!

Skvělý design interiéru se však nevytvoří okamžitě. Chce to čas, vytrvalost a ochotu žít s nedokonalostmi při hledání těch správných kousků. Proto, i když může být lákavé naplánovat si tento víkendový výlet do IKEA, nenechte se zlákat.

Chyba č. 1: Nákup veškerého nábytku najednou

V bytě, který postrádá opravdu základní věci, budete potřebovat vše, co vám chybí ke spokojenému životu. Je naprosto pochopitelné, že byste je chtěli co nejrychleji. Nákup velkého množství nábytku najednou však může být velkou chybou a to drahou.

Nejlepší je udělat si seznam hlavních položek, které potřebujete, a zakoupit je v pořadí podle důležitosti. Pokud zoufale potřebujete pohovku, v každém případě si ji pořiďte, ale nekupujte konferenční stolek, postranní stoly, židle a všechno ostatní najednou. Vynaložte nějaký čas hledáním správných kousků a nakupujte tak, aby to vyhovovalo vašemu rozpočtu.

Nezapomínejte také, že v některé svátky je v našich obchodech zavřeno. Jak to mají různé obchody o svátcích s otevírací dobou, byste se měli dozvědět na jejich webových stránkách.

Chyba č. 2: Příliš rychlé zaplnění prostoru

Uspěchané nakupování dekorací může vést k lítosti – u nich je to stejně pravdivé jako u čehokoli jiného. Není to jen o nábytku, platí to i pro koberce, osvětlení a doplňky. Zdobení místnosti je něco jako skládání puzzle. Každý kousek se spojuje způsobem, který nemusí být při prvním pohledu jasný.

Nejlepší způsobem, jak to vyřešit, je vytvořit si plán, než začnete. Tímto způsobem můžete začít skládat všechny designové kousky, před tím než utratíte nějaké peníze. Můžete zjistit, jaký nábytek potřebujete, jaký typ koberce bude s tímto nábytkem fungovat, všechny typy osvětlení, které byste měli mít atd. Pomůže vám také určit, kolik můžete utratit a které položky by měly mít přednost.

Chyba č. 3: Nákup na stejném místě

Jedním z hlavních pravidel designu je, že byste neměli kupovat všechno na jednom místě – ne nábytek a rozhodně ne doplňky. Každá místnost by měla vypadat, jako by se vyvinula v průběhu času, a to je prakticky nemožné, pokud je vše zakoupeno ve stejném obchodě. Když je vše z jednoho obchodu, neodráží to ve skutečnosti váš styl – odráží to pouze styl manažera nákupu v obchodě.

Doplňky jsou to, co dá vašemu domovu osobytost. Možná jste si koupily nějaké umělecké dílo, na které jste narazili na výletě s rodinou, nebo když jste se setkali se svým přítelem. Nezáleží na tom, jaký je příběh dané věci, pokud to odráží váš život a cestu, kterou jste podnikli.

Chyba č. 4: Nákup pouze levných položek

Většina lidí, kteří se stěhují do svého úplně prvního bytu, má rozpočet, a proto hledají věci, které by byly co nejlevnější. Určitě existují způsoby, jak vyzdobit váš byt nebo dům i s malým rozpočetem, je důležité stále myslet na kvalitu. Jen proto, že je to váš první byt, neznamená, že byste si neměli kupovat věci i s ohledem na dlouhověkost.

Například pokud jde o nákup pohovky, měli byste vždy koupit nejkvalitnější kus nábytku, jaký si můžete dovolit. Když kupujete věci nízké kvality, je nevyhnutelné, že je v určitém okamžiku v nepříliš vzdálené budoucnosti bude třeba vyměnit. I když je v pořádku pokusit se ušetřit nějaké peníze nebuďte pošetilí. Pokud jde o tty nejduležitějsí kusy nábytku, kupte si vždy tu nejlepší kvalitu, jakou si můžete dovolit. Klíčem je vědět, na jakých položkách můžete ušetřit.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře