Domácnost Interiér Obývací pokoj Rady, tipy a návody 

Nábytek vhodný pro domácí mazlíčky

Jako milující majitel kočky nebo psa víte, že to není jen vaše ceněná pohovka – ale také většina vašeho domácího dekoru, která nese hlavní nápor vašeho milovaného mazlíčka. Protože i když se Váš pes nepokouší zničit vaše čalounění, pouhé lezení, sezení nebo chůze po něm může vyžadovat úklid. Takt se komplikuje i výběr toho nejlepšího čalounění pro váš gauč. Naštěstí existují některé vysoce odolné látky, které vydrží drápky vašeho mazlíčka, zabrání ulpívání chlupů ze zvířatech a odolají nečistotám a skvrnám v důsledku občasné nehody od kočky nebo psa na gauči.

Obecná doporučení

Po výcviku, aby se váš mazlíček choval tak jak má a nevyskakoval na gauči nebo ho nepoškrábal, je nejlepší ochranou proti opotřebení nábytku výběr čalounické látky vhodné pro domácí mazlíčky. Vyberte látku s pevnou vazbou a tkaninou bez složitých textur.

Vyhýbejte se světlým barvám – i když máte dobře vychované a dobře vyškolené domácí mazlíčky tak si vyberte pohovku v šedé, hnědé nebo žluté barvě, které skryjí srst a zapadají do barevných schémat většiny pokojů. Vyberte si látku vyrobenou pro náročné zacházení a zvažte látku odolnou proti skvrnám nebo látku určenou pro vnitřní a venkovní použití.

Kůže

Kůže je jedním z nejlepších potahů gaučů pro majitele domácích mazlíčků. Ve skutečnosti se tento dlouhotrvající přírodní materiál ve skutečnosti zlepšuje s věkem a těžkým používáním. Kůže se snadno udržuje, dodává se v mnoha barvách a je k dispozici v různých cenových hladinách. Ale ze všeho nejvíc kůže vydrží i domácí mazlíčky.

Nečistoty a vodu lze snadno odstranit a chlupy domácích mazlíčků se ihned otírají a nelepí se na hladký povrch kůže. Většinu kožených pohovek lze snadno vyčistit mydlovou vodou, ale v případě velkých a neodstranitelných skvrn byste měli zavolat odborníka.

Mikrovlákno

Mikrovlákno, syntetická tkanina, poskytuje majitelům domácích mazlíčků další skvělou volbu. Vypadá trochu jako semiš, snadno se čistí a udržuje a dobře vypadá. Mikrovlákno je cenově dostupnější než kůže a lze ho najít v mnoha barvách, které vyhovují většině dekorů. Je prakticky odolné vůči stopám po drápech, protože drápy se na vazbě nezachytávají. Zvířecí srst zůstává prakticky bez povšimnutí, což je skvělé, pokud je váš mazlíček dlouhosrsté plemeno.

Skvrny se snadno čistí z pohovek z mikrovláken – stačí ji otřít čistým ručníkem a poté použít trochou mýdla a vody. Nejprve si ale přečtěte pokyny výrobce. Nejlepší věc na mikrovláknech je textura.

Pro majitele domácích zvířat může být vzorovaná látka lepší než plná barva, protože chlupy a skvrny na zvířatech budou méně viditelné. Majitelé štěňat by si měli koupit vhodný bavlněný návlek, který pokrývá celý gauč (bez ohledu na to, jakou látku si vyberete). Poté, co vaše štěně dospělo, jednoduše ji stáhnete.

Co byste se měli vyvarovat: Vyvarujte se jakékoli látky, která je drsná, tato látka je pro kočky až moc zábavná. Rovněž byste se měli úplně vyhnout křehkým látkám, jako je hedvábí nebo vlna, nebo je používat pouze tam, kam se váš mazlíček nedostane.

Holandský nábytek – levné kožené sedačky vhodné i pro vaše mazlíčky

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře