black metal table and chairs on green grass field during daytimeExteriér Zahrada 

Stavíte terasu, co budete potřebovat?

Vysvitlo slunce a teploměr ukazuje příjemné teploty? Je to doslova výzva k tomu dát si kávu na terase. Na terase se skvěle snídá, obědvá, večeří nebo jen tak relaxuje. Mít terasu je zkrátka obrovskou výhodou. Pokud ji nemáte, nemusíte ji nikomu závidět, stačí si ji realizovat. Terasa je nejen krásným místem pro posezení, ale také je sama o sobě úchvatnou dekorací pozemku, se kterou bude vaše nemovitost ještě atraktivnější. Je skvělé, když si můžete s přáteli a různými návštěvami posedět právě na terase.

Co je k realizaci terasy zapotřebí?

Abyste terasu mohli realizovat, je vhodné se obrátit na specialisty, kteří této problematice rozumí nejlépe. Najdete je na Gardina.cz. Jedná se o internetový obchod, ve kterém naleznete kompletní materiály pro realizaci terasy. Ačkoliv nemusí terasa vypadat složitě, je k ní potřeba celá škála komponentů. Samotná prkna na terasu nemohou být z jakéhokoliv materiálu, musí jít o odolný a houževnatý materiál, který hravě odolá rozmarům počasí. Vybírat můžete proto prkna ze sibiřského modřínu. Velmi důležité jsou hranoly, se kterými by měla být celá terasa podložena. Hranoly se vždy dělají ze stejného materiálu, jako jsou prkna terasy, tedy ze sibiřského modřínu. Vhodné je použít distanční podložky, usnadní montáž a slouží jako ochrana v bodech, které jsou pro terasu nejvíce zranitelné. Díky nim dřevo mnohem snadněji vysychá.

white and brown living room set

Ne každý má dokonale rovný pozemek, a pokud nechcete mít terasu z kopce, měli byste si pořídit rektifikační terče, se kterými snadno dorovnáte sklon terénu. Je nemyslitelné, aby se na realizaci terasy používaly obyčejné vruty, protože by postupem času zkorodovaly a neplnily by svůj účel. Proto v eshopu naleznete kvalitní nerezové vruty, ty se skvěle hodí nejen pro realizaci terasy, ale jakýchkoliv dalších dřevěných konstrukcí v exteriéru. Eshop je nejen místem, kde můžete výhodně pořídit potřebný sortiment, ale je také zdrojem všech důležitých informací, které potřebujete pro realizaci terasy vědět. Najdete tam průvodce výběrem a je vám zde k dispozici výpočet materiálu. Inspirujte se nabídkou a zajistěte si terasu, o které jste vždy snili.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře