brown and brown sorter boxDětský pokoj Domácnost 

Dřevěný ponk do dětského pokoje

Dřevěné ponky se staly hitem v moderních dětských pokojích. Proč? Jsou skvělou interaktivní a edukační hračkou v jednom, která děti zabaví na dlouhé hodiny. Každý malý kluk touží mít ve svém pokojíčku nářadí, jako táta v dílně či garáži. A holčičky si zase oblíbí zatloukačky a vůbec není žádné pravidlo, že si raději hrají s panenkami.

Každé dítě je jiné

A nářadí vesměs láká děti bez rozdílu pohlaví. Pokud tedy zařizujete dítěti nový dětský pokoj neboho jen dovybavujete, nezapomeňte na hrací stůl v podobě ponku. Je perfektní, neboť dítěti rozvíjí jemnou motoriku. Ponk pro děti učí šroubovat a zasouvat hřebíky do určených vyříznutých děr, ale i manipulaci s dalším dílenským nářadím. Co taková vrtačka nebo pila? To je teprve něco! Možná budou děti chtít ze začátku vrtat i do vás, ale o to větší zábava, to je. S dětským dřevěným ponkem se zasměje celá rodina. Je to záruka, že se rozhodně nudit nebudete!

Dítě se učí hrou

Děti s ponkem, trénují ručičky, ale také své chytré hlavičky. U těchto pracovních aktivit jsou nenásilně nucené, zapojit poznávací procesy – zejména myšlení a představivost. Kvalitní dřevěné a stabilní dětské ponky s dlouhou životností se staly chloubou mnoha dětských pokojíčků. Jestliže tento „poklad“ pro svou ratolest ještě nemáte, tak zbystřete. Možná budete namítat, že zabere celkem dost místa, ale věřte tomu, že vynahradí spoustu jiných hraček.

Hravě uklizeno

Navíc se vše rychle uklidí, protože každá věc má své místo. Brzo to svedou i vaše děti. S touto hračkou si děti hrají velice rády a často. Nemusíte kupovat dítěti zvlášť šroubovák nebo vrtačku, rozhodně tedy ušetříte i peníze. Dětský ponk obsahuje základní sadu nářadí, která bohatě stačí. Děti si jí zamilují. Více se dozvíte na Ready4kids.cz. A váháte nad věkem svého dítěte, kdy je pro něj ponk vhodný? I dvouletému dítěti neunikne přitažlivost ponku a uvidíte, že si s ním vyhraje také jako předškolák. Tato hračka by se dala přirovnat ke kuchyňce. Stejně jako nádobíčko, by mělo dětský pokoj zdobit i nářadí. Potěší, jak kluky, tak holky.

Dřevěné hračky jsou top

Ať je to právě již zmiňovaný ponk nebo další hračky, nad kvalitou ostatních „nedřevěných“ materiálů visí otazník. I když se v dnešní době vyrábí většina hraček z plastu, a to hlavně kvůli levnější investici, dřevo bude mít svou nezastupitelnou úlohu vždy a všude. Jedná se totiž o jedny z nejbezpečnějších hraček vůbec. Kupujte hračky s certifikátem, abyste měli větší jistotu, že minimalizujete riziko úrazu a dalších ohrožujících scénářů. Dejte přednost stabilním hračkám oproti vratkému plastu. Požadavky musí splňovat veškeré vybavení pokojíčku včetně nábytku. Dřevo z masivu je výbornou volbou, protože vlastní robustní konstrukci. Díky tomu do něj dítě může při hraní i strčit, ale stůl nebo skříň či cokoliv jiného se ani nehne.

Výhody dřevěných hraček

Je dokázáno, že dřevěné hračky jsou uklidňující. Jsou vyrobeny z přírodního materiálu a zvyšují dětem koncentraci. Dotýkání se dřeva má blahodárný vliv na mozek dítěte – zlepšuje kognitivní funkce. Drtivá většina těchto hraček je tišších a trvalejších pro hru a děti při hře současně i relaxují.

Jsou univerzální

Někdy méně, znamená více…a v tomto případě to platí na 100%. Nemusíte mít dvacet hraček, ale stačí klidně pět nejoblíbenějších. Důležité je, aby dítě zaujaly a bavily je. Dřevěné hračky jsou navíc univerzální, hodí se pro holku i kluka. Z toho vyplývá, že raději užší výběr, než široký rozptyl všeho možného a v podstatě neužitečného. Dítě si s méně hračkami vytváří silnější pouto a poznává je hlouběji. Rozvíjí si vlastní způsoby her a tráví více času u jedné hračky. Není dobré dítěti poskytovat příliš mnoho stimulů, pak je rozptýlené a neví, co dříve.

Podporují kreativní hru

Dejte přednost jednoduchosti před blikajícími světly a hlasitými zvuky hraček. Raději pořiďte dítěti dřevěný hudební nástroj, než hrajícího plyšáka s otřepanou melodií. Nápaditost her nezná mezí. Mnohdy to však člověk zjistí až v momentě, kdy si dítě s tou danou hračkou již hraje.
Dřevěné hračky podporují hmatový vjem. Dítě si hračku prozkoumá svým vlastním tempem a za svých podmínek. Hračky jsou v určitých ohledech úvodem toho, jak funguje fyzický svět. Jenže pro děti je tento svět i fantazií!

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře