Domácnost Interiér 

Tipy na to, jak si zařídit jídelní kout

Samostatné jídelny se dnes využívají jen velmi zřídka. Rodinné stolování se většinou odehrává v obývacím pokoji či kuchyni, která bývá s obývacím pokojem často propojená. Jídelní kout by mělo být místo, kde se všichni cítí dobře. Jednak se zde setkávají s rodinou a také je to prostor, kde bychom si měli jídlo vychutnat.

Jak vytvořit příjemnou atmosféru?

Důležitý je stůl, který by měl poskytovat dostatek místa pro všechny. Měl by být nejen přiměřeně veliký, ale také vyrobený z kvalitních druhů materiálů. Volte raději rozměry o něco málo větší. Odpadne vám tak starost, kam, v případě potřeby, usadit návštěvu. Dobrou volbou je stůl rozkládací. Ten využijete i v případě, že již zůstanete sami a dospělé děti se budou domů vracet již jen jako návštěva.

Pokud přemýšlíte nad materiálem, tak nejčastěji je to kvalitní dřevo v kombinaci s kovem. Co se tvarů týká, tak ovál či kulatý stůl jsou vhodnější do místností větších rozměrů. Ale oceníte jej i v případě, že máte malé děti, které by se mohly poranit o hrany. Dokonalým pomocníkem je servírovací stolek.

Velkou pozornost je potřeba věnovat i výběru židlí. Popřemýšlejte nad těmi správnými rozměry i výškou. Také poměr k výšce stolu je důležitý. Velmi důležitá je také stabilita a váha, která určuje možnost manipulace s židlí.

Tipy pro vás

Při výběru jakéhokoli druhu nábytku by pro vás neměl být důležitý pouze jeho vzhled, ale také stabilita, životnost a funkčnost. To se vše odvíjí od materiálu, který byl při výrobě nábytku použit.

Také péče o nábytek je velmi důležitá. Je potřeba se o něj neustále starat nebo je téměř bezúdržbový?

Zamyslete se nad tím, jak nábytek ladí s ostatní výbavou vašeho bydlení.

Také osvětlení hraje při stolování svoji roli a nemusí se jednat jen o svíčku na stole, ale i o lustr či lampu zavěšenou nad jídelním stolem. Intenzita světla by měla být taková, aby byla příjemná všem stolujícím.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře