Domácnost 

Tipy, jak provonět domácnost přírodní cestou

Hledáte přírodní způsoby, jak provonět vaši domácnost? Vsaďte v tomto směru na byliny, květiny a esenciální olejíčky. Právě díky nim totiž bude vaše domácnost příjemně vonět vám, ale i všem návštěvám, které do vašeho domova zavítají. 

Co to tu voní?

Přírodní pomocníci jsou v případě provonění domácnosti tou nejlepší volbou. Pokud kupujete parfémované svíčky z parafínu, vašemu zdraví spíše škodíte. Výpary ze svíček vdechujeme a mají také vliv na celkové zdraví organismu. Proto se doma vyplatí používat přírodní prostředky, které mají na lidské tělo i mysl blahodárný vliv. 

Byliny v domácnosti

Umístěte ve vaší domácnosti misky s potpourri, nasušenými okvětními lístky květin či s bylinami. Různé bylinky, například levanduli, heřmánek či lístky růží, můžete umístit i do vaší skříně. Díky tomu bude vaše oblečení vždy příjemně vonět a celá domácnost spolu s ním. 

Esenciální oleje

Doporučujeme také používat aroma lampy a difuzéry, do kterých se aplikují esenciální oleje. Ty se díky vodním parám dostanou do celé domácnosti a mají blahodárné vlivy na člověka a jeho okolí. Například tea tree olejíček či citrusové esenciální oleje zbavují vzduch bakterií a místnosti dokonale provoní. Některé oleje uklidňují, levandule a meduňka, jiné zase smysly zbystřují, například citrusové oleje. Vybírejte si tak esenciální olej podle vaší nálady či účinků, které byste momentálně ocenili.

Přírodní čištění 

Na provoněné domácnosti se moou podílet i správně zvolené prostředky na čištění. Zapomeňte na chemikálie a klasické výrobky z drogérie a vsaďte na domácí čističe. Ty si snadno připravíte z octa, vody, citrusů a sody. Kápnout do nich můžete také esenciální oleje s antibakteriálními účinky. Díky nim bude vaše domácnost dokonale čistá a provoněná.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře