Domácnost 

Tipy, jak ochránit dům ve vaší nepřítomnosti

Chystáte se odcestovat a bojíte se o svůj majetek? Nejen před odjezdem na delší dobu, ale i každý běžný den je potřeba mít svůj dům co nejlépe zabezpečený proti nevítaným hostům. Každý ve svém okolí zná někoho, kdo byl nějakým způsobem okraden. Prevence je velice důležitá a při ochraně svého majetku i blízkých nešetřete.

Sdělte jen pár blízkým, že odjíždíte

Nevyprávějte každému na potkání, že se konečně vypravíte na dovolenou snů. Nikdy takové informace nesdělujte na sociálních sítích. Zloději dovolenou nemají a přesně na takovou příležitost čekají. Požádejte někoho z blízkých  zalévání květin a občasné vyvětrání. Dům nebude působit opuštěně. Zabedněné domy, na kterých je opuštěnost vidět na první pohled, jsou pro zloděje velkým lákadlem. Pořiďte si časový spínač, který v nepravidelných intervalech spouští světla nebo televizi. Dům tak vypadá zabydleně. 

Pořiďte si bezpečnostní dveře

Kvalitní bezpečnostní dveře jsou základem ochrany vašeho domova. Na trhu se prodávají dveře v šesti bezpečnostních třídách, první dvě vašemu domovu moc velkou ochranu neposkytnou. Investujte raději do dveří třetí třídy a výše, které vyžadují také pojišťovny při uzavírání pojistky. Při pořizování dveří nezapomeňte na bezpečnostní zámek. Klasické vložky vypáčí i málo zkušený zloděj. 

Zajistěte okna

Jednou z variant, jak zajistit okna je pořízení mříží, což je sice velice efektivní, ale ne každému tento způsob ochrany vyhovuje. Další alternativou ochrany oken jsou ochranné fólie, která velice znesnadní jejich roztříštění. 

Elektronický hlídač

Elektronický hlídač je bezpečnostní systém namontovaný ve vašem domově, který spolupracuje s bezpečnostní agenturou. Alarm nijak nenaruší ráz vašeho domova a vám zajistí klidnější užití dovolené. Současně s ním si můžete pořídit detektory pohybu, čidla, kamery a mnoho dalších elektronických „hraček“, které slouží k ochraně majetku. 

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře