Domácnost Interiér Kuchyň 

Seznam chytrých způsobů, jak v domácnosti využít citrony – 2. díl

Jak si z citronu vyrobit univerzální čistič, bělidlo na zuby nebo kondicionér na vlasy? To se dozvíte v následujících řádcích! Univerzální čistič vám bude vždy při ruce, stejně jako parádní péče o vaše zuby a vlasy. Vše levným, snadným a dostupným způsobem.

Čistič na kuchyňské a varné desky, dřezy, toalety a jiné

Kůru z několika citronů dejte do velké nádoby a dolijte bílým octem. Roztok nechte několik týdnu stranou pěkně pracovat. Poté přelijte do rozprašovače a stříkejte s ním, co je potřeba důkladně umýt a vydrhnout.

Citronová šťáva eliminuje pachy z pracovních ploch i rukou. Je velmi účinná i na rez. Na skvrnu od rzi nasypte sůl, potřete polovinou citronu, řádně umyjte a opláchněte vodou.

Citrony v kosmetice

Nízké pH citronu umožňuje perfektní péči o pokožku. Při aplikaci ji prozáří, ale také zesvětlí. Současně sníží viditelnost pigmentových skvrn od slunce.

Citronová šťáva bělí zuby. Vnitřní částí citronové kůry z bílé strany si zuby přejíždějte a poté vykloktejte vodou.

Když opláchnete vlasy octem s citrusy, propůjčíte jim lesk.Přidáním citronové šťávy do vašeho domácího kondicionéru docílíte toho, že vaše pokožka hlavy nebude mastná, tudíž ani vlasy.


Jak si ho vyrobit? Úplně jednoduše, do nádoby přidejte několik citronů a přilijte jablečný ocet. Nechte to 1-2 týdny odležet, až poté je připraven k použití. Jako kondicionér tuto směs používejte v poměru 1 polévkové lžíce na 1 šálek vody. Po několika minutách klasicky smyjte.

Nízké pH citronu z něj činí perfektní toner pro pokožku. Vnitřkem dužnatého citronu otřete pokožku a šťávu nechte zaschnout a opláchněte cca po 15-20 minutách. Opakujte každý den.

Potřebujete také změkčit lokty, které jsou suché a šupinaté? Jedná se o dokonalý trik, ke kterému opět stačí citron s neporušenou dužinou. Polovinu citronu posypte jedlou sodou, nechte chvíli odpočívat a krouživým pohybem přejíždějte po loktech. Poté je opláchněte a osušte.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře