Domácnost 

Pokojové rostliny, které vám budou vděčné za vaši lenost

Jste hodně časově vytíženi a býváte často na cestách, přesto se nechcete vzdát kousku zeleně ve svém domově? Přemýšlíte, kdy jste naposledy drželi konvičku v ruce? Máte pocit, že by vám uschnul i kaktus? Máme pár tipů na pokojové rostliny, které nepotřebují častou zálivku.

Aloe vera

Tato sukulentní tučnolistá rostlina miluje hodně světla a málo vody. Dopřejte ji dobře propustnou půdu, málo zálivky a postavte ji nejlépe na jižní okno. Bude vám vděčná. Vydrží bez zálivky a jiné údržby mnoho dní. Naopak je potřeba se přílišnému zalévání vyvarovat. Přemokření půdy způsobí její úhyn. Kromě toho, že je atraktivní na pohled, můžete využít nejsilnější listy aloe vera na různé kožní neduhy, jako jsou drobné ranky a popáleniny.

Tlustice

Tato dlouhověká rostlina má ráda hodně světla, jako většina sukulentů. Bude se jí líbit výhled na východ či na jih. Stačí, když si na zálivku vzpomenete jednou za měsíc. Tlustice vám dá znamení, pokud jí začnou zásoby vody ubývat. Její listy nebudou pevné a hladké, začnou se svrašťovat. Dejte opravdu velký pozor na přelití. Přehnaná péče je v tomto případě ke škodě.

Dracéna

Velmi častou, okrasnou, nenáročnou pokojovou rostlinou je dracéna. Existuje několik druhů v různých barevných variantách. Je atraktivní díky svým kmínkům a převislým nebo vzpřímeným listům. Kromě přímého slunce, ji vyhovuje prakticky jakékoli umístění. Nepotřebuje rosit, spokojí se, jak s pravidelnou, tak s nepravidelnou zálivkou. Jediné, co jí nevyhovuje, je umístění v průvanu.

Juka

Další atraktivní pokojová rostlina s kmínkem, která vám poděkuje za vaše zapomínání, je juka. Snese plné slunce i polostín. V létě se jí bude líbit venku a poroste rychleji. Zalévejte ji mírně, v zimě ještě méně. S klesající teplotou klesá potřeba zálivky. Může být přes zimu v chladné místnosti, a to až do 5 stupňů.

Sukulenty a další rostliny ze sušších oblastí jsou vhodnou volbou pro začátečníky. Nejdůležitější pravidlo, kterého se musíte dodržet, je nepřelévat.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře