Domácnost Kuchyň Rady, tipy a návody 

Na co se dá použít jedlá soda mimo pečení? 2. díl

Další využití jedlé sody jsou neskutečně překvapivé. Pomáhá sportovcům k lepším sportovním výkonům, zvláště při situacích jako jsou intenzivní tréninky.

Jedlá soda má vysoké pH a do určité míry kompenzuje kyselinu mléčnou. To vám může pomoci vydržet déle. Jedna studie potvrdila, že lidé, kteří před cvičením požili trochu jedlé sody – vydrželi o 4,5 minuty déle při vrcholu své námahy.

Ať již se to týká třeba nějakého závodu nebo silového tréninku, určitě to vyzkoušejte.

Zklidňuje svědění kůže a popáleniny od slunce

Jedlá soda je ideální pro všechny druhy kožních onemocnění . Je obzvláště účinná při odstraňování chronického svědění a podráždění z kousnutí nebo bodnutí hmyzem. Za tímto účelem vytvořte hustou pastu se sodou a vodou a naneste ji na postižená místa.

Pokud je vaše svědivá kůže důsledkem spálení sluncem, dopřejte si koupel se sodou. Jednoduše přidejte 1 – 2 sáčky sody do teplé (ne horké) koupele a poté se tu koupejte cca 30 minut. Popáleniny od slunce reagují ještě lépe, když se do koupele přidá také kukuřičný škrob a ovesné vločky.

Změkčuje mozoly

Mozoly jsou tvrdé, drsné skvrny na kůži, které se tvoří v oblastech, na které působí stálý tlak nebo tření. Můžete je vidět např. u kytaristů, ti je mají hodně výrazné.

Mozoly se také běžně vyskytují na nohou, protože jsou často pod tlakem.

Mozoly nejsou nebezpečné a ve skutečnosti mají spíše ochrannou funkci. I když jsou nevzhledné a nepříjemné, možná je budete chtít zjemnit nebo zmenšit. Opět stačí namočení v koupeli se sodou bikarbonou.

Jedlá soda je pravděpodobně jednou z nejvšestrannějších přísad ve vaší kuchyni – skvělá pro pečení, čištění, zdraví a krásu.

Jistě najdete i další způsoby využití, je jich opravdu mnoho. Stačí si najít ten, který bude vyhovovat vám.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře