Domácnost Rady, tipy a návody 

Na co se dá použít jedlá soda mimo pečení? 1. díl

Jedlá soda je zásadním prvkem pečiva. Bez ní by nenakynulo žádné těsto. My se dnes podíváme na trochu jiné využití jedlé sody. Jedná se o poměrně šikovný čistič. Jedlá soda dělá zázraky s vlasy, pokožkou i tělem.

Pomáhá od pálení žáhy

Pálení žáhy je jedním z relativně neškodných příznaků. Na druhou stranu je to velmi nepříjemné, když máte pocit, jakoby vám explodoval hrudník.

Kyselý reflux nastává tam, když se žaludeční kyselina vrací z žaludku zpět do jícnu. Chronické pálení žáhy může zapříčinit trvalé poškození jícnu. Když vás jen zasáhne po nadměrném požití bohatého nebo kořeněného jídla, většinou rychle odezní.

Jedlá soda pomáhá neutralizovat žaludeční kyselinu a poskytuje rychlou úlevu od kyselého refluxu. Stačí rozpustit lžičku ve studené vodě a směs pomalu vypít.

Osvěžuje dech a bělí zuby

Jedlá soda je výborným nástrojem pro péči o dutinu ústní. Studie ukazují, že zubní pasta obsahující jedlou sodu, dokáže lépe odbourávat plak a bělit zuby. Abyste si mohli užívat všech výhod, nemusíte si nutně kupovat zubní pastu s touto přísadou. Můžete si vytvořit malé množství pasty se sodou a vodou sami svépomocí. Stačí si tam jen namočit kartáček, než si začnete čistit zuby.

Jedlá soda má také silné antibakteriální a antimikrobiální vlastnosti. Je tedy současně i skvělou ústní vodou. Stačí smíchat ½ čajové lžičky jedlé sody v půl sklenici vody, vykloktat a následně vyplivnout.

Jedlá soda jako deodorant?

Ano, i takové vlastnosti může vlastnit. Bravurně pohlcuje pachy a funguje také na antimikrobiální úrovni.

Věděli jste, že lidský pot je ve skutečnosti bez zápachu? Začne zapáchat, až když jej bakterie na naší pokožce začnou rozkládat na kyselé odpadní produkty. Zkuste si do podpaží nasypat malé množství jedlé sody.

V dalším díle se dozvíte i jiné užitečné nápady, jak využít jedlou sodu.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře